Pandemie koronaviru si s kalendářem Formule 1 už od jarních měsíců dělala, co chtěla. Závodníky nakonec pustila na okruhy až v červenci v Rakousku. Zrušeny byly Velké ceny v Austrálii, Vietnamu, Nizozemí, Ázerbájdžánu, Monaku, Kanadě, Francii, Singapuru, Japonsku, USA, Mexiku a Brazílii.

Finský jezdec Mercedesu Valtteri Bottas
Bottas není spokojen s černou barvou Mercedesu. Je mi větší vedro, říká

K už tak velmi bohatému výčtu se čerstvě připojil i závod v Číně. Naopak svá data už mají další závody. Na konci první poloviny listopadu se pojede v Turecku, pro tuto zemi se jedná o návrat do seriálu, když poslední závod F1 se zde jel před devíti lety.

27. – 29. listopad má pro sebe vyhrazený Bahrajn, stejně jako 4. – 6. prosinec. O týden později se pak pojede v Abu Dhabí.

Lewis Hamilton z Mercedesu ve svém voze s prasklou přední pneumatikou v posledním kole Velké ceny Británie.
Hamilton ovládl závod v Británii. Nezastavila ho ani prasklá pneumatika

Zatímco dosavadní díly se musely obejít bez diváků, zdá se, že na některých z těch zbývajících by určitý počet fanoušků být mohl. Vstupenky se prodávají například na zářijové klání v ruském Soči.

V čele seriálu je aktuálně britský pilot Lewis Hamilton před Maxem Verstappenem z Nizozemí, třetí příčka patří finskému jezdci a zároveň Hamiltonovu týmovému kolegovi z Mercedesu Valtteri Bottasovi.