Bolívijské Oruro postihly silné deště a týmy musely provizorně bivakovat na dálnici. O moc lepší počasí však servisní tým nečekalo ani v La Paz, kde je na programu den volna.

„V sobotu nás čekal jen dvou set kilometrový přejezd do La Paz, kde bude probíhat den volna, což z pohledu mechanika je nejtěžší den Dakaru, protože nás čeká velký servis na obou Tatrách. Na autech se tak budou měnit věci, které mezi etapami normálně nestíháme," přiblížil nedělní program šéfkonstruktér David Vršecký.

Čtěte také: Macháček na Dakaru končí, sám si volal vrtulník. Kolomý se propadl

Časně ráno bolívijského času přiletělo do La Paz letadlo s náhradními servo pumpami a na techniky Aleše Lopraise čeká tvrdý oříšek. „Udělali jsme krátkodobé řešení, se kterým jsme dojeli do dalšího bivaku a teď musíme vymyslet něco, co Alešovi vydrží déle než jednu etapu. Času na to budeme mít teď hodně, takže věřím, že se nám to s novými díly podaří," řekl ředitel vývoje R&D Robin Dolejš.

Lopraisovi jde o kejhák

V opravu svého Phoenixe věří také posádka Aleše Lopraise, která je průběžná čtrnáctá. „Dokud mi pořádně nepošlape kobylka, tak se nedá hovořit o dostihu, který by mne naplňoval. Jde nám místy takzvaně o kejhák. Ale vše se to může zlomit dnešním dnem, kdy nám má v La Paz přistát nadílka v podobě náhradních dílů," uvedl nad ránem Loprais.

„Den volna budu trávit mediálními povinnostmi a s naším úžasným masérem, kde na chvilku ulehnu a budu se koncentrovat na pročištění hlavy," dodal.

Třináctý Martin Kolomý byl ze zrušené etapy rozčarovaný. Jak známo, bruntálský jezdec má klouzavé bláto v oblibě a věřil si. „Čím víc prší, tím se mi to líbí víc, a proto mne mrzí, že se šestá etapa nejela. Myslel jsem si, že si napravím tu páteční smůlu. Jsem ještě zvědavý, co pořadatelé udělají s výsledky páté etapy, kde snad osm kamionů neprojelo třetím way pointem," řekl Kolomý.

Čtěte také: Šestá etapa Rallye Dakar byla kvůli špatnému počasí zrušena