Přestože rodák z Talavery je v superbikách nováčkem, je otázkou, zda k takovému mazákovi daná nálepka vůbec sedí. Ve čtyřiatřiceti letech má zebou devět sezon v MotoGP a je mistrem světa třídy 125 ccm z roku 2006. Když na konci minulého roku opouštěl královskou kubaturu, byl na roštu starší pouze ikonický Valentino Rossi.

Spíše než vyjukaného zajíce tak od příchodu mezi superbikové jezdce logicky připomíná ostříleného borce. Přesto jeho nástup budí respekt. Již během prvního podniku v Austrálii deklasoval na své Ducati zbytek pole nevídaným rozdílem. „Alvaro si pojede vlastí ligu. Nemyslím, že by Johnny Rea měl jeho rychlost,“ uvedl pilot Yamahy Marco Melandri, mimo jiné také bývalá hvězda MotoGP.

Jakub Kornfeil.
Černá neděle v Argentině. Kornfeil i Abraham upadli a nebodovali

Italova slova se kromě drobného Španěla týkala i někoho jiného. Brit Jonathan Rea na motocyklu Kawasaki byl ještě loni nezastavitelným fantomem. V superbikách získal čtyři tituly v řadě a dělal si zálusk na další. Letos však bere pouze druhá místa, na Bautistu zatím nestačí. „Nyní je to naše maximum. Je třeba si zvyknout, že už nejsme pro ostatní hlavní metou,“ prohlásil po závodu v Thajsku, aby následně v Aragonu přidal další tři druhá místa.

Návrat do MotoGP? Jedině v továrním týmu

Zato jeho nový vyzyvatel září spokojeností. „Rozhodně mě to nijak nenudí,“ prohodil k vítězné sérii. Zatímco v MotoGP se konkurenceschopného stroje nedočkal, nyní ho od Ducati dostal a plně prodává svůj potenciál. „Konečně můžu ukázat, co dovedu,“ uvedl.

Ilustrační foto: na snímku Jakub Kornfeil.
Nové stroje i výzvy. Kornfeil zabojuje o pódium, Abraham v MotoGP o body

V minulé sezóně sdílel boxy s Karlem Abrahamem v týmu legendárního Jorge „Aspara“ Martíneze. Ten však z MotoGP odešel a oba jezdci se museli poohlédnout jinde. Český jezdec získal angažmá v týmu Avintia, Bautista sledovanou třídu opustil.

„Je škoda, že přišel o místo, protože na to měl. Ale zřejmě by nedostal tovární motorku, jako teď v superbicích. Dostal skvělou příležitost a využívá ji. Jezdí neskutečně,“ prohlásil na adresu bývalého parťáka brněnský rodák během svého livechatu.

Abrahamova slova mají svou váhu, neboť je nezávisle na něm potvrdil i Bautista. Jeho výkony totiž logicky vzbudily otázky novinářů, zda by zvažoval návrat do MotoGP. „Pouze do továrního týmu,“ prohlásil rezolutním způsobem. Jeho myšlenky aktuálně míří jiným směrem. K titulu mistra světa v superbicích.

Dani Pedrosa vyhrál v Sepangu Vekou cenu Malajsie.
Malý velký muž odchází. Pedrosa se titulu z MotoGP nedočkal