Málem ukončil kariéru, ale nakonec se rozhodl jinak.

Lukáš Dryml překonal složité období a zůstal věrný ploché dráze. V sobotu se dokonce vrátí do elitního světa Grand Prix.

Ještě předtím se ale podělil o své myšlenky s čtenáři DENÍKu ve čtvrtečním online rozhovoru.

Namísto avizovaných 45 minut věnovat Dryml odpovědím hodinu a půl. Na přetřes přišly kromě závodnických témat také otázky týkající se soukromí i volnočasových aktivit.

„Intenzivně se věnuji snowboardingu, v létě pak rád sjíždím kopce na kole,“ uvedl Dryml.

Nejvíce však čtenáře zajímaly věci okolo ploché dráhy. Třeba bezpečnost, respektive rizika, která závodníkům hrozí. „Přínosem k bezpečnosti jezdců jsou určitě nafukovací mantinely. Ale pořád je co zlepšovat. Záleží na vysoce postavených lidech, jak se k tomu budou schopni postavit,“ řekl.

„Můj názor je, že nafukovačky by měly být povinností všech drah,“ dodal.

V garáži má Dryml k dispozici sedm kompletních motocyklů a všechny si financuje převážně z vlastních příjmů. S tím souvisí i otázka, zda se může plošinář uživit jen závoděním.

„Myslím, že poměrně dobře. Ale stojí hodně úsilí dostat se na úroveň, kdy se tím dá živit. Je to fakt dřina, to mi věřte. A i na té nejvyšší úrovni je to někdy nahoře, a někdy dole,“ připustil.

A jak to bylo s avizovaným koncem kariéry? „Nakonec vyhrála láska k našemu sportu a stylu života. Jak říkáme, máme to v krvi a neumíme to bez této drogy,“ vyznal se Dryml.

CELÝ ONLINE ROZHOVOR S LUKÁŠEM DRYMLEM SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE!