Ceremonie k uctění Sennovy památky se odehrávala v zatáčce Tamburello, kde slavný jezdec v rychlosti kolem 300 km/h narazil během Velké ceny San Marina do betonové zdi. Účastníci akce začali držet minutu ticha přesně v čase 14:17, kdy k tragické nehodě došlo.

Připomenut byl také rakouský pilot Roland Ratzenberger, jenž zahynul den předtím v kvalifikaci.

Mezi pozvanými piloty byli někdejší Sennův týmový kolega z McLarenu Gerhard Berger a současní jezdci Ferrari Fernando Alonso a Kimi Raikkönen. "Myslím, že se shodneme na tom, že to byl nejlepší pilot všech dob. I když je to smutný moment, jsme všichni moc šťastní, že tu můžeme být a vzpomínat na Ayrtona," řekl Rakušan Berger.

Organizátor akce Ezio Zermiani vyzdvihnul to, že po Sennově smrti se výrazně zlepšila bezpečnost jezdců, takže k podobné tragédii už 20 let nedošlo. "To znamená, že Ayron nezemřel zbytečně," uvedl.

Dvojnásobnému světovému šampionovi Alonsovi bylo 12 let, když Senna zahynul. "Pro mnoho z nás to byl idol. Díval jsem se na jeho závody, a když jste viděli tu jeho žlutou helmu a číslo jedna na formuli, opravdu vás to zasáhlo," řekl Španěl.

Právě pomocí typické žluté helmy s černým a zeleným pruhem si Sennovo smutné výročí připomněli fotbalisté klubu Corinthians z jeho rodného Sao Paula. Hráči klubu, jemuž Senna fandil, si přilby nasadili před výkopem středečního utkání proti Manausu.