Dcery majitel roudnické Buggyry Martina Koloce testovaly v Milovicích dakarské buginy Can-Am. Start obou dívek je naplánovaná na rok 2023, kdy jim bude osmnáct let.

„Holky za mnou přišly s tím, že by chtěly závodit, klíčoví partneři s tím nemají problémy, takže proč to nezkusit,“ uvedl Koloc.

Zatím není zcela jasné, v jakých kategoriích budou historicky nejmladší účastnice Rallye Dakar startovat. Jako nejpravděpodobnější se jeví kategorie Side by Side, může to však být i v trucku nebo ve třídě T1 (osobní vozy).

„V této chvíli je připraven velmi intenzivní dvouletý tréninkový program, během kterého budou DAKAR Sistaz sbírat zkušenosti v Evropě, UAE, Jižní Africe, Maroku a Kataru,“ dodal Koloc.

Příprava na Dakar by neměla snížit okruhové ambice obou dívek. „V současné době lze těžko něco plánovat s časovým předstihem, každopádně už letos v prosinci by měly holky absolvovat pouštní tréninkový kemp v Kataru.“

Větší „zkušenosti“ s nejslavnější dálkovou soutěží planety má Yasmeen, která v roli reportérky zpovídala letos v lednu takové hvězdy, jakými jsou aktuální vítěz kategorie automobilů Carlos Sainz, či Násir al Attíja, který má na svém kontě tři dakarské triumfy plus bronzovou medaili z olympiády ve sportovní střelbě.