Mezi motocyklisty vystřídal po 7. etapě Jan Brabec na pozici české jedničky Michka, který měl technické problémy. Brabec zajel osmnáctý čas a celkově si polepšil 21. místo. Michek ztratil přes 50 minut, klesl o dvě místa za svého krajana a ztrácí na něj přes pět minut.

Michek se parádně rozjel, i když v prvních kilometrech v dunách ho po karambolu bolela žebra, ale snažil jsem se na ně zapomenout. Držel se jen pár minut za špičkou, jenže patnáct kilometrů před cílem mu jeho KTM přestala jet.

Tentokrát se ozvalo zadní čerpadl

Odešlo mu zadní čerpadlo. „Už jsem si myslel, že je konec,“ přiznal Michek, u nějž – stejně jako v pátek – zastavil Milan Engel, kolega z týmu Orion-Moto Racing Group.

„Milan nezaváhal ani vteřinu, pomohl mi všechno zapojit. Spojili jsme jednu hadičku s čerpadlem, systém jsme nějak obešli, abychom motorku rozjeli. Moc mu za to děkuji,“ sklonil parťákovi poklonu Jihočech, který se v celkovém pořadí se propadl na 23. místo, Engel drží 36. příčku.

Martin Michek v pouštním terénu.
Srážka s autem? Plyn neuberu, slibuje Michek. V dalších dnech pojede na maximum

Tomu se jízda dařila a předjel i pár soupeřů. „Těšil jsem se na cíl, ale pak jsem uviděl Myšáka, jak stojí u motorky. Sice mě přemlouval, abych se na něj vykašlal, to jsem však odmítl. Věděl jsem, že to bude nějaká kravina,“ líčil Engel, který i přes časový propad drží dál druhé místo v kategorii jezdců bez asistence.

Prokop zaostal o necelých dvacet minut za nejrychlejším Sébastienem Loebem z Francie. „Dostali jsme zabrat. Bylo to navigačně těžké, ale Viktor odvedl super práci,“ chválil navigátora Viktora Chytku. „Samozřejmě to nebylo úplně čisté. Některé waypointy jsme hledali a trochu se v prachu zamotali,“ popsal podmínky pilot týmu Benzina Orlen.

Macík se vrátil do elitní desítky

Loprais byl o necelých osm minut pomalejší než Rus Anton Šibalov, po problémech Nizozemce Januse van Kasterena se ale v celkovém hodnocení posunul za trojici kamazů.„V dunách jsme na oči dojížděli Rusy, ale po neutralizaci začala úplně jiná kamenitá pasáž. Byla tam jedna navigační past, do které jsme se chytli,“ vykládal Loprais. „Myslím, že to dnes bylo rozjeté na krásný výsledek, ale nemůžeme chtít všechno hned.“

Devátý skončil Martin Macík, který se vrátil do elitní desítky. „Dvakrát nebo třikrát jsme hledali bodík a chvilku jsme se kolem kroutili, než jsme ho dostali. Ale to nám mohlo vzít maximálně minutu a půl, víc ne. S nižším výkonem si v písku připadáme jako na výletě. Ale s umístěním v etapě jsme vzhledem k okolnostem zcela spokojení,“ sdělil Macík.

Josef Macháček na letošním Dakaru.
VIDEO: Mám prostřelené zrcátko, asi po nás jdou, divil se veterán Macháček

Mezi čtyřkolkami drží průběžně šesté místo Zdeněk Tůma, který za neprojetí jednoho navigačního bodu dostal patnáctiminutovou penalizaci. To však jezdce týmu Barth Racing příliš nerozhodilo.

„V dunách se mi jelo hodně těžce, ale v dalších dnech jich už moc nebude,“ tvrdil Tůma, který v sedmé etapě dojel s odstupem hodiny a dvou minut na nejrychlejšího. „Pokusím se ještě zrychlit, ale posunout se výš bude složité. Budu si hlídat pozici, a hlavně, aby mi vydržela čtyřkolka,“ uzavřel.