Erik Cais přijel do Polska s tím, aby nastavil auto na asfaltový povrch a předvedl se v závodním módu, což mu vyšlo naprosto skvěle. „Nevyhráli jsme pouze městskou rychlostní zkoušku, jinak jsme všechny klasické ovládli. Musím pochválit celý tým včetně navigátora Igora Bacigála,” říkal bezprostředně za cílem.

Inženýr skvěle nastavil auto

„Měl jsem trochu obavy, protože startovat bez testů není jednoduché. Myslel jsem, že začátek bude těžší, ale inženýr Honza Chovanec nastavil auto skvěle,” pokračoval Cais s tím, že během soboty měl tým prostor pro experimenty s nastavením auta pro Barum Rally. „Máme velmi cenná data,” radoval se čerstvě čtyřiadvacetiletý mladík.

Petr Svoboda během závodů v Mostě
Soupeř sahal českému motocyklistovi na řídítka. Šťovíček: Už by neměl závodit

Cais tak vyhrál v Polsku podruhé v kariéře. „Startoval jsem tady počtvrté a letos to nebylo vůbec jednoduché, protože se jely nejtěžší rychlostní zkoušky, jaké jsem tady zažil. Bylo tady hodně míst, do nichž nebylo vidět a tím pádem bylo složité odhadovat brzdné body,” vysvětlil Cais.

„Mám fakt velkou radost, že se nám povedlo vyhrát. Člověk získá sebevědomí, takže věřím, že jsme směrem k Barum Rally vykročili správnou nohou. Na druhou stranu musíme pořád pracovat, protože v Polsku šlo hlavně o test před domácím vrcholem,” dodal.