„Celý víkend hodnotím pozitivně. Je tam obrovský potenciál pro růst a pro to, jak jet rychleji. Šotolina není povrch, s nímž jsem tolik sžitý. Stále se na ní s novým autem ještě učím,“ připomněl pilot vozu Škoda Fabie RS Rally2.

Chválil i navigátora. „Zlepšení je vidět. Někdy byly rychlostní zkoušky lepší a někdy horší, ale mám pocit, že jsme s Igorem Bacigálem udělali progres. Odvedl skvělou práci,“ složil parťákovi poklonu.

Premiéra Lenky Hlavaté a Gabriely Budínové v dálkové soutěži s vozem SSV skončila předčasně
VIDEO: Konec po pěti kotrmelcích. Podpatky na plynu musely v Maroku odstoupit

Soutěž byla těžká. „Šotolina byla v průjezdech samozřejmě značně rozbitá. Byly tam veliké koleje, ale jízdu jsme si užívali. Takže za mě byl celý víkend fajn. I vzhledem k tomu, že jsme měli dost možností vyzkoušet různá nastavení auta,“ pokračoval.

Mareš dojel navzdory havárii jedenáctý

Deváté místo a body si považuje. „Mohlo by to být lepší, ale konkurence byla obrovská včetně bývalých pilotů WRC, takže jsem rád, že na mnoha rychlostních zkouškách nebyla ztráta na čelo velká,“ vykládal.

„Prostor pro růst tam je, takže je potřeba dělat kroky dopředu,“ zmínil rezervy. Dobrou práci odvedl i další český jezdec Filip Mareš, startující rovněž s Fabií. Za svým krajanem zaostal jen o dvě místa. Jeho výsledek je o to cennější, že v jedné erzetě převrátil vůz přes střechu.

Slavnostní zahájení 50. ročníku Rallye Český Krumlov na krumlovském náměstí Svornosti. S číslem 1 do závodu vyjeli Václav Pech (na snímku) s Petrem Uhlem.
VIDEO: V Krumlově odstartovala legendární rallye. Fanoušci se motali pod kolama

Z prvenství se radoval lotyšský pilot Mārtiņš Sesks, který se ujal vedení hned na začátku a udržel ho až do cíle. Za ním dojeli Novozélanďan Hayden Paddon a domácí naděje Mikolaj Marczyk.