Na vině byl kámen, který trefil tak nešťastně, že musel ze soutěže odstoupit. Cais, který nedokončil předchozí Chorvatskou rallye, kde havaroval hned v úvodní rychlostní zkoušce, chtěl v Portugalsku jet opatrněji. Automobilové soutěže však přinášejí řadu nástrah. V době odstoupení byl třiadvacetiletý pilot čtrnáctý.

První den mu taktika docela vycházela. „Mohl jsem být o dost rychlejší, ale na druhou stranu jsem se dost hlídal, protože jsem viděl, kolik aut odstoupilo kvůli nehodě, nebo dalším problémům. Jeli jsme dost bezpečně. Určitě bych chtěl ze sebe vydat víc, ale je důležité zachovat klidnou hlavu a dojet do cíle. Potřebujeme body do šampionátu,“ říkal.

„Pobláznit se a bezmyšlenkově letět by nemělo smysl. Taky mě potkal defekt, na kterém jsme jeli jedenáct kilometrů. Rozhodli jsme se kolo neměnit, což nakonec bylo dobré rozhodnutí,“ vzkázal v pátek večer.

Jenže v sobotu se brzo loučil. „V pravotočivé zatáčce jsem měl plně vytočená kola, trefil jsem kámen a urval kolo. Nebyl tam ani poškozený blatník, nic. Ale tím, že jsem trefil kámen kolem, tak jsem ho bohužel urval,“ litoval.

„Bohužel jsme museli skončit, je to moje chyba, která se neomlouvá. Nevím, co k tomu víc říct. Těch chyb už bylo moc, takže mě to strašně mrzí. Náš sport není jednoduchý a mnohdy je dost náročný. Doufám, že ještě ukážu, že konzistenci a dobré časy v sobě mám a napravím to,“ dodal zklamaně Cais.