„Jsem opravdu spokojený, desítka se počítá,” radoval se Erik Cais, který si tak zvedl sebevědomí po nepříliš povedených posledních dvou zastávkách, které absolvoval v Polsku a Portugalsku.

Erik Cais.
Cais se s novým autem učil na polské šotolině. Zlepšení bylo vidět, říká

Technické potíže se Caisovi nevyhnuly ani na italské šotolině. „Neděle byla opravdu těžká, protože se přišly mohutné deště. Na power stage jsme startovali jako první, což nebylo jednoduché, ale jsem fakt rád, že jsme dojeli do cíle,” vysvětluje Cais.

Prokop se poprvé představil s Fabií

„Měli jsme problém s interkomem, takže jsem jednu rychlostní zkoušku jel jen na oči. Přišel i defekt, takže to byl očistec. Celý víkend byly šílené podmínky kvůli dešti, takže opravdu náročná rallye,” pokračoval zlínský rodák.

Vítězem se stal Belgičan Thierry Neuville (Hyundai i20 N Rally1). Dařilo se také Martinu Prokopovi, který po jedenácti letech strávených za volantem vozů značky Ford, startoval premiérově se speciálem Škoda Fabia RS Rally2.

V Česku se pojedou dva závody středoevropského šampionátu formule 4
FIA udělila certifikát pro šampionát formule 4. Pojede se i v Brně a Mostě

Po Sardinii v týmu Orsák Rallysport, za který Erik Cais jezdí, převládá spokojenost. „Byl to super víkend, z nějž bereme body, a to je skvělé. Je potřeba si vzít všechny poznatky a využít je do další práce. Už se těším na další soutěže,” dodává Cais.