„Jsou čtyři závody do konce, takže můj plán je čtyřikrát vyhrát," prohlásil Hamilton před víkendovou Velkou cenou USA v Austinu. Vystupuje optimisticky vždyť právě na této texaské trati před rokem slavil svůj třetí mistrovský titul v kariéře. „Mám na Austin jen dobré vzpomínky," dodal britský jezdec.

Šampion dělá chyby

Ve skutečnosti ale Hamilton v klidu rozhodně není. Bylo to znát už před minulým závodem v Japonsku, kde nejprve na tiskovce jednoslovně odsekával na otázky novinářů a hrál si s mobilem, aby pak po kvalifikaci vůbec odmítl komunikovat s médii. Hodně těžko snáší kritiku, která je přitom namístě oproti Rosbergovi má letos kolísavější výkonnost a dělá poměrně hodně chyb.

„Kdekdo teď mluví o tom, že bych neměl být tak emocionální, že bych asi měl být šťastnější, i když prohraju. Tohle lidé ale zapomínají na to, jak hluboko mám závodění pod kůží. Je to součást mého života od té doby, co mi bylo osm let. Dávám do toho celé své srdce," citovala ho britská média.

To Rosberg je klidnější. Ví, že i kdyby Hamilton všechny zbývající závody vyhrál, jemu stačí dojíždět na druhém místě a o premiérový titul stejně nepřijde. Jen si musí dávat pozor na nějaký větší výpadek. „Loni se mi závod v Austinu nepovedl, snad to bude letos lepší. Udělám všechno pro vítězství," řekl vítěz devíti letošních Velkých cen.

Nico RosbergZdroj: ČTK/imago

ČTĚTE TAKÉ: V Japonsku vyhrál Rosberg a přiblížil se titulu mistra světa F1