„Unikátní videozáběry z hlavního města Prahy, státního zámku Lednice nebo dominanty jižní Moravy – Pálavy uvidí na komunikačních kanálech Red Bull Racing milióny zahraničních turistů,“ uvedla mluvčí Czechtourism Ivana Vejvodová.

Spolupráce CzechTourism a Red Bull začala zhruba před půl rokem a byla pod přísným informačním embargem. Ve spotu mimo jiné účinkují také české a slovenské mezinárodně uznávané osobnosti – biatlonistka Markéta Davidová, vítěz Red Bull Air Race a elitní pilot Martin Šonka a slovenský rapper Rytmus.

| Video: Youtube

Z Prahy legendární skotský pilot zamíří na jižní Moravu, kde projíždí okolo zámku v Lednici na Břeclavsku a objeví se také mezi vinohrady. Monopost F1 se ale projede i po mostu přes Nové Mlýny. Z České republiky pak zamíří na Slovensko.

Zajímavost? Ve skutečnosti finální natáčení začalo na Slovensku, konkrétně v Popradu. „Mít letící letadlo jen pár metrů nad svou hlavou byla výjimečná příležitost, kterou člověk jen tak nezažije,“ podotkl bývalý slavný pilot David Coulthard. 

F1 na cestách
Formule 1 týmu Red Bull Racing v sérii Road Trip již zavítala například na nejznámější místa v USA nebo v Nizozemsku. V USA vyrazila ze San Francisca a přes Las Vegas projela údolím Monument Valley v Arizoně a přírodními parky Colorada, aby zakončila jízdu na písečných plážích v Miami. V Nizozemsku se vydala z přístavu v Rotterdamu úzkými holandskými uličkami a přes květinové skleníky a písečné duny až na vyhlášený závodní okruh Zandvoort. Jako další destinaci si tým Red Bull Racing vybral Česko a Slovensko – dvě země plné kulturního a přírodního bohatství.

Fotogalerie: Mikulov z dronu