"Samozřejmě máme na loňský rok dobré vzpomínky, protože se nám zde podařilo poprvé vyhrát s novým vozem Fabia R5," uvedl Kopecký, který v předešlé sezoně ovládl všech pět rallye českého šampionátu, v nichž se představil. "Nebude snadné tento úspěch zopakovat. Čeká na nás ještě silnější konkurence než v roce 2015," řekl čtyřiatřicetiletý jezdec mladoboleslavského továrního týmu.

Pech čtyři roky závodil s vozem Mini kategorie S2000, letos však přesedl do porsche. "Máme za sebou teprve dva krátké testíky, dohromady se najelo jen asi 25 kilometrů. A musím přiznat, že se učím, což bych po dvaceti letech nečekal. Je to ale tak zásadní změna, zatím v tom autě neumíme pořádně ani sedět," uvedl Pech pro Deník.

Vůz s pohonem jedné nápravy a velkým výkonem bude zpestřením v šampionátu, běžně totiž podobné speciály v MČR nestartují. "Porsche je pojem a závodit s ním, to je prostě super. Celý tým proto maká ve dne v noci, abychom byli na Šumavu připraveni. Zároveň si ale uvědomujeme, že asi nebudeme moci pomýšlet na nějaký super výsledek, protože se teprve musíme naučit, jak auto nastavit a jak ho využít na sto procent," dodal.

O medailové pozice či umístění v popředí výsledkové listiny bude na Šumavě usilovat i Kopeckého týmový kolega Pontus Tidemand ze Švédska, Jan Černý, Roman Odložilík, Jan Dohnal, Miroslav Jakeš, Vojtěch Štajf nebo Jan Sýkora.

Pořadatelé připravili tradiční trať s dvanácti rychlostními zkouškami o celkové délce 150 km. Pět měřených úseků se pojede v pátek, zbývajících sedm v sobotu. Vítěz 51. ročníku rallye bude znám kolem 18. hodiny.