O návratu letos 39letého Španěla do kolotoče formule 1 se spekuluje již několik týdnů. Během minulého víkendu se pak začaly objevovat hlasy, že by to mohlo být v barvách francouzského Renaultu, který po avizovaném odchodu Daniela Ricciarda hledá zkušeného jezdce.

Tomáš Enge v barvách týmu Buggyra Racing.
Enge: Dakar? Šílenost nad šílenost. Je to sen, musí to být neskutečný zážitek

Fernando AlonsoZdroj: Deník

Podle zahraničních médií měl Alonso, jenž je někdejším dvojnásobným mistrem světa z let 2005 a 2006, dokonce podepsat s Renaultem smlouvu, přičemž do vyjednávání byl zapojen i Flavio Briatore.

Ačkoli Alonso v minulosti závodil i v barvách Ferrari, McLarenu či Minardi, největších úspěchů dosáhl právě během svého prvního angažmá v Renaultu (2002 až 2006). Obnovená spolupráce se stejným týmem, k níž došlo v letech 2008 až 2009 již stejně úspěšná nebyla. Do historie se zapsala především kontroverzní Velká cena Singapuru 2009, a to díky úmyslné havárii Alonsova týmového kolegy Nelsona Piqueta juniora.

Jezdci formule 1 vzdávají před Velkou cenou Rakouska pokleknutím hold hnutí Black Lives Matter
Piloti formule 1 podpořili boj proti rasismu. Někteří však nepoklekli

Formuli 1 opustil Alonso po sezoně 2018. „Nekončím proto, že bych měl slabé auto. Končím, protože jsem ve formuli 1 dosáhl všeho, co jsem chtěl. Vyhrál jsem závody, vyhrál jsem mistrovský titul, překonal jsem rekordy. Je mi 37 let a nemohu už dělat více. Ale je zde mnoho věcí mimo formuli 1, které chci dělat,“ uvedl tehdy.