Maranello opouští Španěl Fernando Alonso, jenž má podle všeho namířeno do McLarenu.

Sedmadvacetiletý Vettel už začátkem října uvedl, že po sezoně skončí v Red Bullu, kde vybojoval své všechny čtyři tituly. Okamžitě se začalo spekulovat o jeho přestupu do Ferrari, který byl potvrzen až dnes, krátce před letošní poslední Velkou cenou v Abú Zabí. Němcovým týmovým kolegou bude Fin Kimi Räikkönen, jenž v týmu zůstává.

"Scuderia Ferrari se rozhodla dát svou důvěru nejmladšímu mistrovi světa v historii formule 1," uvedl šéf týmu Marco Mattiacci. Pro Vettela je přestup do Maranella splněným snem. "Když jsem byl malý kluk, mým největším idolem byl Michael Schumacher v rudém voze. A teď je pro mě obrovská čest, že budu mít možnost ve Ferrari jezdit," radoval se Vettel.

Ferrari má znovu dostat na vrchol

Jeho slavný krajan Schumacher působil ve Ferrari v letech 1996-2006 a získal tam pět ze svých sedmi mistrovských titulů. Italský tým si od Vettela slibuje, že ho dovede znovu na vrchol, neboť na triumf mezi jezdci čeká Ferrari od roku 2007, kdy se stal mistrem světa Räikkönen.

Vettel působí v Red Bullu od roku 2009. Dosud v jeho vozech vyhrál 38 Velkých cen a v letech 2010-2013 se stal světovým šampionem. Letos však německý pilot stejně jako zbytek závodního pole zaostává za suverénním Mercedesem a prohrál i interní duel s australským kolegou Danielem Ricciardem.

Alonso opouští stáj po dohodě

Krátce před oznámením příchodu Vettela se Ferrari rozloučilo s mistrem světa z let 2005 a 2006 Alonsem, jenž v týmu působil pět let. V charakteristických rudých vozech vyhrál rodák z Ovieda 11 Velkých cen, dosáhl na 44 umístění na stupních vítězů a získal 1186 bodů.

Ferrari ve čtvrtek oznámilo, že se s Alonsem rozchází po vzájemné dohodě. "Fernando bude mít navždy své místo mezi slavnými jezdci Scuderie," uvedli představitelé týmu. "Rozhodnout se odejít bylo hodně těžké. Mám pocit, že se loučím s rodinou," řekl španělský pilot.

Alonso působí ve formuli 1 od roku 2001, kdy debutoval v Minardi. Poté se přesunul do Renaultu, za který po ročním působení v roli testovacího jezdce závodil do roku 2006. Po zisku druhého titulu mistra světa se přesunul do McLarenu, kde však i kvůli napjatým vztahům s britským kolegou Lewisem Hamiltonem už po roce předčasně skončil. Následoval návrat na dva roky do Renaultu a v roce 2010 přestup do Ferrari, v jehož barvách se Alonso stal za Vettelem třikrát vicemistrem světa.