Marešovi s Hlouškem se podařilo na předchozí soutěži v Českém Krumlově zvítězit a připsat si tak na své konto důležité body v boji o čelo hodnocení třídy 6, kde v současnosti okupují průběžnou třetí příčku.

„Hustopeče jsou pro nás dalším velmi důležitým závodem. Rádi bychom navázali na výkon z Krumlova, ale bude to znovu velký boj s našimi soupeři, mezi které tentokrát ještě přibydou rychlé slovenské posádky," řekl před soutěží Filip Mareš.

„Hustopečská soutěž je díky svému charakteru v českém kalendáři jedinečná, při našem loňském premiérovém startu jsme si jí ale s Honzou velmi oblíbili. Bohužel se nám tehdy nepodařilo spatřit cíl, což bychom letos chtěli určitě napravit. Oba se už nemůžeme dočkat samotného závodu," dodává.
XII. Agrotec Petronas Syntium rally 2016 startuje dnes v 19:15 v Hustopečích v blízkosti Dukelského náměstí, v cíli je první vůz očekáván na stejném místě v sobotu 18. 6. krátce po 15. hodině. Pořadatelé připravili trať o celkové délce 278,42 km s deseti měřenými testy.