Na vítězného Brita Sama Lowese ztratil mladoboleslavský rodák v Jerezu šestnáct sekund. Před tím dojel v Portugalsku čtvrtý, v Argentině sedmý a v USA pátý. Po umístění v závěru elitní desítky klesl z průběžného čtvrtého místa na šesté. Celkem nasbíral 40 bodů.

Čechovi se nevydařila kvalifikace. „Trápíme se s přehříváním přední pneumatiky,“ prozradil Filip Salač poté, co mu patřilo třinácté místo na startovním roštu. Stál až v páté řadě, ale začátek závodu se vyvíjel slibně. Rychle si polepšil až na pátou příčku. Jenže později se začal postupně propadat a zastavil se až na devátém místě.

„Byl to těžký závod, ale s výsledkem závodu jsem spokojený. Startovat zezadu a být po jednom kole šestý znamená, že jsme odvedli dobrou práci. Top 10 byl můj cíl a těch sedm bodů do šampionátu je fajn,“ prohlásil Salač po závodě.

Podle něj udělal tým během víkendu velký krok dopředu. „Tento víkend jsme s tím hodně válčili, stále jsem nebyl stoprocentní s předkem, a tak jsem rád, že v úterý bude v Jerezu testovací den. Umožní nám to vyzkoušet pár věcí. Už se těším na další závod,“ zmínil Velkou cenu Francie, která se jede 14. května v Le Mans.