„Měl jsem dobrý start, ale už po třech kolech mi začal hodně klouzat zadek motocyklu a nebyl jsem schopný naplno přidávat na výjezdech ze zatáček. Několikrát jsem byl na hranici pádu a jediná možnost, kde jsem mohl něco získat, bylo na brzdách. Lepší brzdy a víc předního gripu je to, co nám chybělo v první polovině sezony. Teď nám pro změnu nefunguje optimálně zadek,“ napsal na svém profilu jezdec týmu Gresini Racing.

Masarykův okruh v Brně. Ilustrační snímek
Masarykův okruh v Brně mění majitele. Abrahama střídá Karel Hubáček

Podle Salače bylo těžké posunout se na lepší pozice. „Bojoval jsem do posledního kola, snažil jsem se alespoň o jedenácté místo, ale prostě to nešlo,“ pokračoval. „Dal jsem do toho všechno, ale za mě je to nejhorší víkend sezony. Ani jednou jsme se nepodívali do top ten. S prvním závodním víkendem po letní pauze spokojený nejsem. Uvidíme, jak to půjde dál, máme hodně práce před sebou a musíme s tím něco udělat.“

V průběžném pořadí figuruje Salač se 75 body na šesté příčce. První triumf v kariéře oslavil Španěl Fermín Aldeguer, jenž se zároveň poprvé dostal na stupně vítězů. O vedení v MS přišel desátý Tony Arbolino z Itálie, kterého díky třetímu místu vystřídal v čele Moto2 Španěl Pedro Acosta. Dalším závodem MS je za dva týdny Velká cena Rakouska.