V barvách Marc VDS letos závodí lídr šampionátu Moto2 Ital Tony Arbolino a Brit Sam Lowes, který je celkově osmý. Právě Lowese, který se přesune do MS superbiků, Salač nahradí. Českému jezdci patří v průběžném pořadí po osmi z 20 závodů šesté místo. 

Filip Salač.
Salač volí změnu. S týmem Gresini nebude příští rok v MS pokračovat

O jediného Čecha v šampionátu silničních motocyklů byl velký zájem a nabídky přišly od několika týmů. „Nebylo to jednoduché rozhodování, ale volba nakonec padla na špičkový tým Marc VDS, který má na kontě tři světové tituly v kategorii Moto2,“ sdělil jezdcův manažer a prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

Chce pravidelně bojovat o nejvyšší pozice 

„K definitivnímu rozhodnutí přispěla skutečnost, že tým Marc VDS nabídl smlouvu na dva roky. Filip tak může dvě sezony bojovat o nejvyšší příčky. V této formě a u tak profesionálního týmu ani nemůže mít menší ambice. Musí jet o pódium v každém závodě,“ pokračoval Šťovíček s tím, že Salač je na nejlepší cestě, jak se časem přesunout do nejprestižnější třídy MotoGP. 

Prezident Autoklubu ČR a člen Světové rady FIA Jan Šťovíček (na snímku vpravo) dostal do Česka světovou rallye.
Středoevropská rallye? Událost letošního roku v Česku, říká Jan Šťovíček

Jednadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi prožívá zatím nejúspěšnější sezonu v kariéře. Poprvé vybojoval pole position a z osmi Grand Prix skončil šestkrát v top ten. „Tohle je splnění velkého snu. Jsem moc rád, že se nám podařilo udělat zásadní krok do příští sezony. Těší mě zájem, který tým projevil,“ prohlásil. 

„Cíle budou jednoznačné. Rychle se aklimatizovat a pravidelně bojovat o nejvyšší pozice. Tým má největší odborníky a skvělou techniku. Budu pod tlakem, protože budu mít nejlepší materiál. Lidé z týmu mi pomohou zkušenostmi a nasazením, ale bude to pozitivní tlak. Chci splatit jejich důvěru,“ dodal Salač.