„Objevili se tam testování jezdci z továrního motokrosového týmu KTM, výsledek nás velmi potěšil,“ hlásil motocyklový závodník König, jehož doménou jsou však silniční závody na okruzích.

Právě flattrack bere König jako skvělou tréninkovou přípravu během náročné sezony v mistrovství světa superbiků. A také jako zábavu. Akce Day of dirt se zúčastnil společně s Matyášem Červenkou, talentovaným závodníkem, který si vyzkoušel v roce 2020 nejslabší třídu SSP300 v rámci šampionátu superbiků.

„Babičky“ dostaly pořádně zabrat

„Mates na flattracku seděl popáté v životě a poradil si s tím naprosto skvěle,“ hodnotil König svého týmového kolegu. Oba přitom měli postarší závodní techniku.

„Jeli jsme na kawasaki z roku 2012. Doufali jsme, že babičky dojedou, dostaly za ty tři hodiny fakt zabrat,“ doplnil s úsměvem König, který ve finálové jízdě předvedl stint na 45 minut a soupeřil například proti Ervínu Krajčovičovi, čerstvému mistru světa.

Je to hra, ale dá se leccos nacvičit, přiznal Macík: 

Martin Macík se rozloučil s fanoušky před odjezdem na Dakar 2024
Dakar volá, Macík se loučil ukázkou techniky. V přípravě pomohla počítačová hra

Nebojácnou a dravou jízdou se dokázali proti zkušenější konkurenci oba prosadit. Vždyť druhé místo obsadil König s Červenkou také v kvalifikaci.

„Mám z toho fakt radost, je to mé první pódium ve flattracku. Hrozně moc mě baví, třeba také ve využití pro můj trénink a přípravu na sezonu,“ dodal účastník dvou sezon v MS superbiků. „Nemohu si ale pořádně sednout, bylo to fakt hodně náročné. Mám sedřený zadek a mozoly na dlaních.“