Roman Staněk o víkendu testoval v Bahrajnu, kde na přelomu února a března sezona F2 odstartuje. V neděli se tak na okruhu Sachír na výstroji českého jezdce a jeho závodním voze poprvé představilo logo CSG.

„Závodění obětuji vše. Tvrdě na sobě makám a dělám maximum pro to, abych dosáhl na svůj sen. Velmi si proto vážím podpory skupiny CSG, která mi umožní uskutečnit další starty ve formuli 2,“ uvedl devatenáctiletý pilot, který se závodění v různých disciplínách věnuje od devíti let.

Roman Staněk pokračuje ve formuli 2, nadále bude členem italské stáje Trident.
Sen o F1 pokračuje. Staněk zůstává ve formuli 2, plánuje útočit na přední příčky

„Skupina CSG je prostřednictvím automobilky Tatra historicky provázána s českým motoristickým sportem. Chápeme ambice a odhodlání Romana Staňka prorazit na mezinárodním poli a chceme, aby se stal účastníkem slavné formule 1,“ prohlásil v tiskové zprávě David Chour, výkonný ředitel CSG.

Musí zvládnout přechod na nový monopost

Vítěz ankety Zlatý volant za rok 2022 začínal v motokárách a přes nižší formulové série se dostal až do formule 2. Nyní ho čeká druhá sezona v seriálu, který je předstupněm nejvyšší automobilové kategorie formule 1.

Rodák z Valašského Meziříčí pojede opět za italskou stáj Trident a hodlá vylepšit loňské výsledky, kdy se mu nedařilo hlavně v kvalifikacích. Na slavném Red Bull Ringu si sice ve sprintu dojel pro páté místo, ale celkově obsadil až osmnáctou příčku.

Michael Schumacher během Velké ceny USA 2004
Deset let od osudné nehody na lyžích. Svět na Michaela Schumachera nezapomíná

Staněk stejně jako všichni závodníci F2 musí zvládnout přechod na monoposty nové generace. „Věřím, že to půjde a probojuju se na čelní umístění v závodech i v celkovém pořadí šampionátu,“ prohlásil.

„Podporujeme mladé talenty, kteří mají zdravou dravost a vytrvale jdou za svým cílem, a Roman Staněk je toho příkladem,“ dodal ředitel.