„Zatím se podle posledních informací Rallye Dakar v lednu příštího roku pojede, ostatně koronaviru jsme si užili dost na posledním ročníku. Z toho, co víme, chtějí pořadatelé zorganizovat jednu velkou dakarskou karanténu, což nám až tak moc nevadí, máme praxi z domova,“ řekl týmový manažer Jan Kalivoda.

Buggyra v minulých dnech testovala v Milovicích, kde vyzkoušela revoluční novinku. „Nejedeme se na Rallye Dakar jenom zúčastnit, cílem je minimálně první desítka a Tatra Phoenix II není zrovna kamión stavěný na písky. Něco jsme vymysleli a přestože mají Milovice k dunám saúdsko-arabské pouště docela hodně daleko, nevypadají první data vůbec špatně. To je tak ale všechno, co k tomu můžu v této chvílí říct,“ potvrdil závodní inženýr Robin Dolejš.

„Když s tím za mnou David (Vršecký) s Robinem přišli, byl jsem lehce skeptický, musím ale říct, že to funguje nad očekávání dobře,“ konstatoval po konci testování Martin Šoltys s tím, že v rámci přípravy pracuje usilovně na fyzické kondici. „Ne snad, že bych to loni podcenil, ale hrábl jsem si na dno. Neúčast si nepřipouštím, takže jedu naplno.“