Tým Podpatky na plynu se má čile k světu. Dvojice ve složení Lenka Hlavatá a Gabriela Budínová se svým tréninkovým strojem Can-Am Maveric, zvaným Vilda, připravily pro hosty den plný adrenalinu. Účastníci zažili přímo v bugině pocit dakarského jezdce a stejně jako roli navigátora.

„Každý kilometr se počítá a překonávání nejrůznějších nástrah a překážek k závodění nedílně patří. Nasbíraly jsme další cenné zkušenosti a moc jsme si den společně užili,“ zhodnotila Adventure day s Podpatky na plynu Lenka Hlavatá, která je pilotkou týmu.

Lenka Hlavatá a Gabriela Budínová
Podpatky na plynu. Chtějí být první ženskou posádkou na Rallye Dakar z Česka

Míru adrenalinu zvýšilo poutavé vyprávění zážitků Gabriely Budínové, která Rallye Dakar dokončila jako první Češka na motocyklu. Se svými bohatými zkušenostmi má v týmu roli navigátorky.

Dakarský sen

„Po Dakaru se mi už stýskalo a měla jsem velkou radost, když mě Lenka oslovila. Stačily jsme se víc poznat a nápad se mi zalíbil, protože jsem se chtěla do pouště vrátit a znovu dojet do cíle,“ přiznává  Budínová.

Dámská posádka bude v dalších tréninkových a zážitkových akcích pokračovat, aby v lednu hrála na Rallye Dakar v kategorii SSV (T4) důstojnou roli.

Buggyra testovala v poušti.
Sestry Kolocovy se připravují na Dakar. Strávily dva týdny v pouštních dunách

„Absolvovat Dakar je snem každého automobilového nadšence. Troufám si na něj. Mám ho zanalyzovaný do všech možných detailů,“ říká Hlavatá.

„Myslím, že nepojedeme tak zběsile jako mužské posádky. Nasadíme si své tempo, ale myslím, že s minimem navigačních chyb to dokážeme vykompenzovat a že se neztratíme,“ dodává Hlavatá.