"Budu se snažit Bizouarda za každou cenu porazit. Jedině tak mohu skončit celkově třetí," uvedl Pilát, jenž se kvůli startu v Gdaňsku nepředstaví na sobotní akci FMX Gladiator Games v Praze. "Mrzí mě, že jsou obě akce ve stejném termínu. Musel jsem dát ale přednost mistrovství světa," řekl.

Pilát letos vybojoval dvě umístnění na stupních vítězů. V Kolíně nad Rýnem a v Rize skončil třetí. V celkovém hodnocení šampionátu získal 118 bodů. Bizouard byl na stupních vítězů už pětkrát a v posledních závodech se trojnásobnému šampionovi nedařilo. Pokud ho chce Pilát sesadit ze třetí pozice, musí skončit v sobotu v Polsku před ním.

Jízda na jistotu, nebo risk

"Mým plánem je být v kvalifikaci před Bizouardem, abych mohl ve finále nastoupit až po jeho jízdě. Pokud by udělal nějakou chybu, zvolil bych poté jízdu na jistotu, abych ho porazil. V opačném případě budu riskovat," uvedl Pilát, jehož dosavadním maximem v konečném hodnocení MS je páté místo z roku 2013.

Jistý titul už má Španěl Maikel Melero, který v letošním roce vyhrál devět závodů a už nemůže být v Polsku bodově předstižen. "To, co vyžaduje porota, on naprosto precizně zvládá. Má svoji jízdu, se kterou je vždycky vpředu. Myslím, že by v příští sezoně mělo dojít k úpravám v bodování, aby to nebylo tak strojové. Přece jen náš sport by měl být o kreativnosti triků než o preciznosti. Ale uvidíme," dodal Pilát.

Průběžné pořadí MS: 1. Melero (Šp.) 180 b., 2. Adelberg (Austr.) 144, 3. Bizouard (Fr.) 119, 4. Pilát 118, …8. L. Podmol (oba ČR) 70.

TAKÉ ČTĚTE: Podmolovi nevyšel trik a zlomil si klíční kost, Pilát vybojoval bronz