Podle informací pořadatelů a promotéra světového šampionátu, společnosti Dorna, dorazilo v neděli na Masarykův okruh celkem 138.312 fanoušků, což je méně než v den závodů před rokem. Loni do Brna na vrchol akce zavítalo 142.030 fanoušků motocyklového sportu. Opticky to přitom letos vypadalo, že diváků přišlo více.

"Osobně si na čísla moc nehraju, ale myslím si, dnes je zde určitě více lidí než loni. Naplněné jsou i tribuny C a F, které jsou jindy opomíjené, nyní jsou přeplněné. Diváků zde stoprocentně bylo více," řekla předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Zájem diváků potvrzovala podle ní i obsazenost hotelů v regionu. "A v sobotu večer bylo plné Brno i návštěvníků restaurací. Věřím, že Velká cena splnila, co měla," uvedla. Zveřejněná čísla vychází z poznatků Dorny, která je zjišťuje podle záběrů z vrtulníků nad areálem.

Ulmanovou těší dřívější termín závodu

Nejslabší návštěva byla letos tradičně v pátek, kdy na okruh přišlo 27.265 diváků, v sobotu 75.118. Celkový součet 240 tisíc diváků ale neznamená, že by na okruh přišlo tolik platících fanoušků.

"Počet prodaných vstupenek ještě nemáme k dispozici, ale rozhodně to není tolik. Zaprvé se každý divák počítá třikrát, protože jsou třídenní vstupenky. Pak je tady obrovský počet lidí, kteří patří k týmům a k zázemí," podotkla Ulmanová.

Každý z týmu MotoGP má podle ní například nárok na tisíc volných vstupů. "Nezdá se to, ale čísla jsou vysoká," řekla Ulmanová, podle níž by se prodej vstupenek měl pohybovat mezi 40 až 50 tisíci.

Ulmanová si pochvalovala letošní dřívější termín konání Velké ceny. "Zjistili jsme, že je výhodnější než na konci srpna. Je tady hodně lidí, kteří projíždí jižní Moravou nebo jsou tady na letní dovolené. Rádi bychom ho udrželi. Jsme i rádi, že vyšlo počasí," uvedla Ulmanová, podle níž do Brna přijelo i hodně fanoušků z Německa.