Mercedes sice před dvěma týdny v Monaku rekordní šestý double v sezoně za sebou nevybojoval, ale spolu s minulou sezonou natáhla německá stáj neporazitelnost už na osm závodů. Rekord šampionátu patří Ferrari, které v letech 1952 a 1953 ovládlo 14 závodů v řadě, novodobé maximum drží McLaren se sérií 11 vítězství z roku 1988.

Hamilton v Kanadě zvítězil v letech 2007, 2010, 2012, 2015, 2016 a 2017. Až loni jeho nadvládu narušil Sebastian Vettel z Ferrari, který rovněž díky druhému místu v Monaku přerušil letošní dominanci Mercedesu. A právě italské stáji by i přes dosavadní trápení měla charakteristika okruhu v Montrealu nejvíce vyhovovat.

Lewis Hamilton po velké ceně Monaka F1
Danke Niki. Hamilton vládne i díky Laudově radě

"Pomalu zjišťujeme síly a slabiny našeho vozu. V minulých šesti závodech jsme byli hodně silní v zatáčkách, ale na rovinkách jsme ztráceli čas," citovala agentura Reuters šéfa Mercedesu Tota Wolffa. "Proto pro nás bude závod v Kanadě obrovskou výzvou. Je tam spousta dlouhých rovinek a jen pár zatáček, kde bychom mohli ztrátu dohnat," dodal.

Mercedes se chce poučit z Monaka

Možná i proto by měl Mercedes do Kanady přijet s novým motorem. Důležité také bude, aby německá stáj neudělala stejnou chybu jako v Monaku, kde Hamiltonovi nasadila špatné pneumatiky. Obhájce titulu však díky skvělé jízdě dokázal v ulicích Monte Carla i na 66 kol starých gumách udržet první místo.

Velká cena Nizozemska 1980
Návrat po 35 letech. Formule 1 příští rok zavítá na nizozemský Zandvoort

"Musíme se z toho poučit. Protože kdyby se nám tohle stalo v Montrealu, tak nám to prohraje závod," řekl Wolff. "Stejně tak se nesmíme nechat unést tím, že nám teď všechno vychází, protože nikdy nemáte záruku, že to tak bude pokračovat," prohlásil šéf Mercedesu, který po šesti závodech vede Pohár konstruktérů o propastných 118 bodů před Ferrari. Šampionát jezdců vede Hamilton s náskokem 17 bodů před týmovým kolegou Valtterim Bottasem, třetí Vettel ztrácí už 55 bodů.

Velká cena Kanady odstartuje v neděli ve 20:10 SELČ, sobotní kvalifikace začne ve 20:00.

Filip Salač.
Talenti motorsportu? Podívejte se, kdo by mohl zazářit ve světě rychlých kol