Právě tato předvídatelnost je už delší dobu největší slabinou F1, to ale neznamená, že se letos nebyla na co dívat. Řada závodů (obzvlášť v Evropě) nabídla dramatickou podívanou, faktem ale zůstalo, že největší vyzyvatelé Mercedesu tedy Red Bull a především Ferrari kupili příliš mnoho chyb.

„Doufám, že příští rok to bude dramatičtější,“ popíchl konkurenci staronový šampion. „Vím, že v příštím roce se musím zlepšit. Letos jsem až moc často chyboval. Nebylo to tak strašné, jak někteří říkají, ale vím, že jsem schopný jezdit lépe,“ kál se Hamiltonův rival Sebastian Vettel, který v interním souboji ve Ferrari nestačil ani kolegu Charlese Leclerca.

Zatímco Mercedes ovládl šestou sezonu v řadě (pětkrát se radoval Hamilton a jednou Nico Rosberg), Ferrari čeká na titul mistra světa od roku 2007. Není divu, že v Maranelluzačínají být už docela nervózní, a dokonce se proslýchá, že do svých řad lákají i samotného Hamiltona. Tomu totiž po příští sezoně vyprší smlouva s Mercedesem.

Laso od Ferrari?

„Na rozhodnutí nemusím spěchat, mám dost času,“ uvedl britský pilot. Když byl ale dotázán, zda může potvrdit nebo vyvrátit kolující zvěsti o jeho tajné schůzce se šéfem Ferrari Johnem Elkannem, poněkud se rozčilil. „Cokoli dělám za zavřenými dveřmi je má soukromá věc,“ odvětil.

Prozatím Hamilton zůstává v Mercedesu a už v příštím roce může získat sedmý titul mistra světa a vyrovnat se tak legendě F1 Michaelu Schumacherovi.