V Austinu vyhrál Hamiltonův týmový kolega ze stáje Mercedes Fin Valtteri Bottas. Na stupně vítězů je doprovodil Nizozemec Max Verstappen z týmu Red Bull. Největší pozornost však byla upřena na Hamiltona. Někdejší supertalent formulových klání startoval až z páté pozice, ale po celý závod si kontroloval čelo. Dával si velký pozor, aby se nedopustil nějaké fatální chyby.

Lewis Hamilton
Hamilton vyhrál v Mexiku, na oslavy si ale ještě musí počkat

„Když mi bylo šest nebo sedm let, táta mi řekl, že se nesmím nikdy vzdávat. Toto rodinné heslo mám stále na paměti. I dneska jsem jel tak tvrdě, jak to jen šlo a doufal, že mohu vyhrát,“ vykládal za cílem rodák ze Stevenage. Pokud příští rok nepoleví v úsilí, má šanci přepsat historii. K vyrovnání legendárního Michaela Schumachera mu chybí jediné prvenství.

Hamilton tak má šest titulů jako druhý pilot všech dob. Na druhé místě pořadí v počtu vavřínů se osamostatnil před pětinásobným šampionem Argentincem Juanem Manuelem Fangiem. V barvách Mercedesu ovládl MS také v letech 2014, 2015, 2017 a 2018. Poprvé slavil už v roce 2008 jako jezdec stáje McLaren.

Piloti formule 1 z týmu Ferrari. Vztahy mezi Sebastianem Vettelem (vpravo) a Charlesem Leclercem dnes mají k harmonii daleko.
Válka u Ferrari. Je už Vettel odepsaný?