„Chtěl bych být ještě lepší než loni, kdy jsem podával zatím své nejlepší výkony,“ hlásí obhájce titulu Hamilton z Mercedesu. „Jsou tu další závodníci s relativně těsným odstupem, třeba Sebastian. Já ale vím, že mám na víc,“ dodal.

Jak je u Hamiltona zvykem, sebevědomí tomuhle Britovi nechybí. Osobně je přesvědčený, že je lepší jezdec než Vettel, ale aby to definitivně dokázal, musí popáté vyhrát šampionát. Zatím mají oba rivalové po čtyřech titulech (stejně jako slavný Alain Prost).

Sebastian Vettel
Vettel šanci na titul prošustroval. Zlepší se?

Mercedes zahájil australský víkend úspěšně. V obou pátečních trénincích v Melbourne byl Hamilton nejrychlejší, dařilo se i Bottasovi. Hlavně ve druhém tréninku byly ale rozdíly mezi špičkou minimální.

BUDEME RYCHLEJŠÍ, SLIBUJE FERRARI

„Bylo to těsné, což je dobrá zpráva. Máme ale ještě co zlepšovat. Nemám obavy, protože jsem přesvědčený, že dokážeme být ještě o dost rychlejší,“ komentoval tréninkové výsledky Vettel, který byl se svým Ferrari v obou jízdách pátý (jeho kolega Räikkönen byl pokaždé čtvrtý).

Otázka je, co to znamená pro dnešní kvalifikaci a nedělní závod, protože meteo-rologové očekávají v Melbourne déšť. Podmínky na trati tak zřejmě budou zcela odlišné. Vyrovnanost Mercedesu, Ferrari a Red Bullu ale každopádně naznačila, že letos by mohly být závody opravdu zábava.

Lewis Hamilton.
Konec vlády jedné stáje? Startuje formule 1, touží po dramatu

„Mezera mezi námi a ostatními se zmenšuje, a to je vzrušující. Pro mě je to mnohem větší výzva a závodění si pak užívám,“ prohlásil Hamilton. Mercedes opanoval čtyři předchozí sezony v řadě, letos by to ale měl mít těžší.

„Pomalu si děláme obrázek, i když je pořád dost těžké odhadnout rozložení sil. S Ferrari to bude těsné, u Mercedesu si ještě nejsem jistý. Začali ale tak, jak loni skončili,“ vystihl situaci šéf stáje Red Bull Christian Horner.

Loni v Austrálii triumfoval Vettel a usadil se v čele průběžného pořadí, z něhož jej Hamilton vystrnadil až v září po VC Itálie.

Jak dopadne start do sezony letos?

Superbiky na brněnském okruhu - ilustrační fotografie.
Novinky na okruhu? Návrat superbiků i závody Ferrari