Vůz Flörschové se po kontaktu s jinou formulí dostal do vzduchu, přeletěl bariéru z pneumatik a ve velké rychlosti proletěl ochranným plotem do prostoru, kde stái traťoví maršálové a fotografové.

Podle dostupných dat jela sedmnáctiletá závodnice bezprostředně před kolizí rychlostí 276,2 kilometrů za hodinu.

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vydala zprávu, podle které byla Flörschová při vědomí převezena do nemocnice, kde podstoupila další vyšetření. Oficiální lékařská zpráva pak hovoří o tom, že si mladá Němka stěžovala na bolesti zad. Následné vyšetření potvrdilo poranění páteře.

Zraněni byli i další čtyři lidé. Japonský pilot Šo Cuboi, s kterým měla Flörschová kolizi, byl převezen do nemocnice s bolestmi zad. V péči lékařů se ocitli i dva fotografové a traťový komisař.

Sama Flörschová na svém twitteru informovala o tom, že ji v pondělí ráno čeká operace. „Jen jsem chtěla, abyste všichni věděli, že jsem v pořádku, ale zítra ráno půjdu na operaci. Děkuji FIA a Mercedesu, kteří se o mě skvěle starají. Děkuji všem za podporu,“ napsala.

Flörschová v letošní sezoně ve formuli 3 debutovala, předtím jezdila ve formuli 4 a jako první žena v ní vybojovala i dvě pódiová umístění.