„Rallye je můj život, od šesti let jsem sledoval závody,“ vyprávěl legendární Francouz, jenž začal závodit v 18 letech. Na kontě má 96 podniků mistrovství světa.

A sportovní adrenalin mu koluje v žilách dodnes.

„Stále se cítím stejně mladý,“ usmál se. „Jediný problém, který teď mám, je, že často měním auta a je potom těžší se přizpůsobit,“ řekl.

V Česku bude mít závodní premiéru nejen Delecour, ale i vůz Alpine A110 R-GT. „Auto znám velmi dobře z francouzského mistráku,“ přiznal Delecour, který ani v poměrně pokročilém věku nezapře pověst soutěžního jezdce.

„Mezi soupeři bude řada zkušených jezdců, kteří znají trať velmi dobře,“ uznal Francois Delecour. „Samozřejmě se budeme snažit udělat co nejlepší výsledek,“ pokračoval a připomněl svoji zkušenost z rumunského šampionátu, který jezdil před šesti sedmi lety. „To byla podobná situace, také tam se sešla velká konkurence. Ale byl jsem tam třikrát mistrem,“ pochlubil se rodák z Cassellu na severu Francie.

Už dvanáct let je jeho navigátorkou Sabrina De Castelliová. „Je naprosto fantastická. Když sedí vedle mě, jsem si naprosto jistý, protože ona je v autě naprosto uvolněná,“ pochvaloval si Delecour, který předtím jezdil i s jejím mužem.

De Castelliová pochází z Korsiky, rallye zaslíbenému ostrovu. Závodil její otec i bratr. „I moje tělo a duše patří rallye,“ vyznala se sympatická Francouzka.

Na rozdíl od Delecoura už má dokonce zkušenost se závody v Česku, před lety se zúčastnila zlínské Barum Rallye. „A třeba erzeta Pindula mi utkvěla v paměti,“ usmála se De Castelliová.

Na parťáka, kterého provází pověst velmi temperamentního muže, nedá dopustit. „Znám Francoise velice dobře, lépe než většina ostatních, je to hodný člověk,“ uvedla na jeho adresu.

„Ona je to opravdu spíš hloupá pověst, která vznikla po ošklivé nehodě v Austrálii 2001,“ reagoval na poznámky o tom, že je známý bouřlivák i samotný Delecour.

„Můj spolujezdec tehdy málem zemřel, já měl jen dvě zlomená žebra,“ řekl s tím, že za 14 dnů nastoupil do RAC rallye v Anglii, přestože ho nechtěli pustit na start.

„A znovu jsme skončili mimo trať, i když jsme do ničeho nenarazili, já měl strach. Navigoval mě tehdy Sabrinin manžel,“ popisoval.

„A tak jsem odhodil helmu a začal mu cosi vyčítat. Vy ten příběh asi dobře znáte, protože to zachytily televizní kamery, ale je potřeba ho zasadit do kontextu,“ dodal Francoise Delecour.

Snad se na Invelt Rallye Pačejov nebude rozčilovat.