Kromě Prahy se v minulosti závody jely i na Pálavě. „Po Brně jsme vyzkoušeli prostory na Mušově, a poté se naskytla příležitost pořádat závody na Střeleckém ostrově v Praze. I když jsme jezdili pod Karlovým mostem, nebylo dostatek prostoru pro zázemí,“ sdělil Zeman.

Systém závodůPrvní den se nejprve uskuteční kvalifikace obou kategorií, z níž postoupí 48 můžů a 24 žen. V kvalifikaci jedou vždy společně dva závodníci, kteří mají dvě kola na zajetí co nejlepšího času. Následují čtyři rozjížďky, tři dnes a jedna zítra. V každé závodí jedna skupina, postupuje dohromady dvanáct jezdců. Poté se uskuteční finále B, ze kterého projdou čtyři nejlepší do finále A. V něm se ve dvou závodech rozhodne o konečném pořadí.


V závodech pojedou účastníci na jetsurfech, tedy surfovacích prknech vybavených spalovacím motorem. Na akci se přihlásilo přes osmdesát zájemců, z toho víc než šedesát mužů a dvacet žen. „Překvapilo nás, kolik závodníků se přihlásilo. Máme širokou základnu mezi českými jezdci, nicméně jsme jetsurfing rozšířili po celém světě a na přehradě se objeví pětadvacet národností,“ liboval si ředitel podniku.

Mezi ženami obhajuje titul loňská mistryně světa Martina Bravencová, o návrat na světový trůn se pokusí i brněnská závodnice Aneta Šacherová. „Konkurence se neustále zvětšuje, ale věřím, že mi moje číslo 22 opět přinese štěstí,“ řekla Bravencová.

Mezi muži pojede mimo jiné motocyklový závodník z Rohatce na Hodonínsku Jakub Kornfeil, který jej bere jako dobrou průpravu na mistrovství světa silničních motocyklů. „Každý sport mi na motorce něco dává. Kdybych nedělal jetsurf, asi neustojím skok v Le Mans,“ připomněl Kornfeil kousek starý necelé dva týdny, kdy přeskočil motorku padajícího závodníka před sebou.