Pilot Tatry Martin Kolomý se mohl opět vrátit do čela kategorie kamionů. Nestalo se. Kvůli penalizaci dojel v extrémně náročné třetí etapě druhý a stejná pozice mu patří i celkově. Na vedoucího Rusa Eduarda Nikolajeva dvě a půl minuty. 

Důvod trestu? Kolomý nedodržel padesátikilometrovou rychlost na jednom z úseků. 

S výsledkem byl přesto spokojený. „Je dobrý, ale od první půlky nám nejde spojka, takže jsem se s tím hodně trápil. V těch těžkých pasážích jsem jednou tak kroutil volantem, že jsem si vypl pásy a vyletěl z nich. Musíme tedy udělat pár změn, opravit to a pojedeme bojovat dál," uvedl Kolomý na webu svého týmu Buggyra.

Čtěte také: Šok na Dakaru! Jakeše zasáhl blesk, život mu zachránily pneumatiky

Dodatečná penalizace připravila o parádní výsledek i jediného Čecha v kategorii automobilů Martina Prokopa. Sice zajel skvělý devátý čas, za minutí kontrolního bodu však obdržel hodinový trest a klesl až na 18. příčku.

"Nevzdáváme se a makáme dál, Dakar je ještě dlouhý," nevzdává se Prokop, kterého potrápila i technika.

Jezdce ohrozila bouřka

Třetí etapa byla první z těch náročných. Jezdci vystoupali do argentinských hor do výšky téměř 5000 metrů nad mořem a o její zrádnosti se přesvědčil i jeden z favoritů Násir Attíja, který havaroval a odstoupil. Ještě hůře dopadl slovenský motocyklista Ivan Jakeš, kterého zasáhl blesk. 

„Moc mě mrzí, že je Ivan v nemocnici, jsme dlouholetí kamarádi, a když jsem začínal na Dakaru, tak jsme byli spolu v jednom týmu. Nahoře bohužel opravdu pršelo, padal sníh, tak je možné, že se taková věc stala," uvedl Kolomý.

V náročných podmínkách se naopak dařilo Josefu Macháčkovi na čtyřkolce. Do cíle dojel třetí a posunul se na průběžné šesté místo. Přitom chtěl závod vzdát.

"Nahoře to nebylo jednoduché, začalo krápat, takže jsme si všichni brali pláštěnky. Pak jsem se rozjel a měl jsem plný klín krup, takže teploty musely být hodně nízko. Blesky byly úplně jiné, než je známe doma, byli jsme vysoko a měl jsem chuť se na to vykašlat," přiznal Macháček po etapě, v které jezdci vystoupali do výšky téměř 5000 metrů nad mořem.

Čtěte také: Podmol na Dakaru: Jezdím s vodou na babetě a léčím ostatní jezdce