Kvůli horší technice pravidelně končí na chvostu startovního pole, po třinácti startech měl dvanáct bodů, které sbíral jen při pádech nebo jiných potížích soupeřů. „Ondra si splnil sen a zdá se, že je smířený se svým osudem. Ví, co má pod zadkem, i tak si to užívá a chodí vysmátý,“ povídal Jiří Mrkývka, bývalý výborný brněnský jezdec, který ve stejném podniku absolvoval úctyhodných 133 startů.

Ježek po polovině
Výsledky Ondřeje Ježka po 8 z 13 závodů:

CELKOVĚ: 12 bodů, 22.
místo

JEDNOTLIVÉ ZÁVODY:
USA: 1. závod – 19. místo, 2. závod – ? *
Misano: 14. a 12. místo
Donington: 18. a 13. místo
Imola: 16. a 17. místo
Nizozemsko: 16. a 18. místo
Thajsko: 18. a 13. místo
Austrálie: 18. a 17. místo

* závod se jel z neděle na pondělí

Sezonu dokumentoval víkendový závod v USA na legendárním okruhu Laguna Seca, kde osmadvacetiletý pilot dojel v prvním klání devatenáctý, tedy poslední z jezdců, kteří viděli cíl. Dostal se před něj i Jakub Smrž, který jinak nepatří mezi stálé jezdce šampionátu. „Nejelo se mi vůbec dobře. Od počátku jsem byl téměř v každé zatáčce na zemi a musel jet mnohem pomaleji, než bych chtěl,“ komentoval Ježek sobotní trápení.

V seriálu zatím zaujímá 22. místo. Nejlepší výsledek zaznamenal dvanáctou pozicí v Misanu. Před sezonou to přitom vypadalo nadějněji. „Objevily se zprávy, že jeho kawasaki je jen o něco horší než tovární stroje. Postupem času se ukázalo, že to byly předsezonní řeči. Má nejhorší stroj v paddocku,“ uvedl Mrkývka.

Superbiky mají za sebou osm ze třinácti zastávek, další závod je na programu v polovině srpna v Německu.