Mick Schumacher absolvoval první zkušební jízdy s ferrari tři dny po debutu ve formuli 2. Přímo na okruhu jeho sledovaný debut pozorovala také matka Corinna, gratulaci mu zaslali například i představitelé konkurenčního Mercedesu. "Je to mimořádná věc vidět zase jméno Schumacher na voze formule 1," uvedl mistrovský tým na twitteru. "Jako kdybychom se vrátili v čase," napsal dodavatel pneumatik Pirelli.


Schumacher mladší je od ledna členem jezdecké akademie Ferrari. K rychlému postupu až do F1 mu pomohla i pravidla, podle nichž týmy musejí ve dvou z celkově čtyř testovacích dnů v sezoně nasadit mladého jezdce, který má na kontě méně než dva starty ve formuli 1. Jeho premiérové jízdy narušil silný déšť, přesto absolvoval celkem přes 80 kol. Ve středu bude pro změnu testovat vůz týmu Alfa Romeo, jemuž Ferrari dodává motory.

38. ročník Kowax Valašské rally ValMez 2019 se jel na o víkendu 29. - 31. března 2019. Jednou s RZ byla také vložka na Bystřičce. V odpolední RZ vedl s náskokem favorit Jan Kopecký.
Kopeckého exhibice na Valašsku. Dramatický souboj o druhé místo pro Pecha

Legendární Michael Schumacher, který jezdil za Ferrari v letech 1996-2006 a v rudých barvách získal pět ze svých rekordních sedmi mistrovských titulů, u premiéry svého syna být nemohl. Na veřejnosti se neobjevil od vážného zranění hlavy při lyžování v prosinci roku 2013.


Mick Schumacher nebyl na trati jediným mladým jezdcem s prominentním jménem. V barvách týmu Haas absolvoval dvě desítky kol Pietro Fittipaldi, vnuk mistra světa z let 1972 a 1974 Emersona Fittipaldiho z Brazílie.

Velká cena Bahrajnu formule 1. Na podiu (zleva) Valtteri Bottas, Lewis Hamilton a Charles Leclerc.
Obě ferrari selhala. Velkou cenu Bahrajnu vyhrál Hamilton