Český jezdec Václav Milík, který startoval na divokou kartu, neuspěl a skončil poslední, šestnáctý. Vybojoval tři body, o jeden více než loni. Čeští náhradníci Josef Franc a Eduard Krčmář do závodu nezasáhli.

Legendární šestačtyřicetiletý Hancock se zapsal do historie pražského klání, neboť dnes překročil rekordních sto jízd v rámci Grand Prix v České republice. Jubilejní jízdu navíc vyhrál. Do finále, které bylo jeho 103. jízdou na Markétě v rámci MS, odstartoval Hancock nejlépe, ale hned v prvním kole ho předjel Doyle.

"Byl jsem až překvapený, jak dobře byla dráha připravená, takže se dalo předjíždět i v průběhu jízdy," řekl Doyle, který vyhrál závod Grand Prix vůbec poprvé v kariéře. "Mám to tady rád, byl to skvělý závod," prohlásil a poděkoval zaplněným tribunám, na nichž bylo skoro 10.000 lidí.

Trojnásobný mistr světa Hancock měl po dvaceti jízdách základní části 13 bodů, o bod více než Polák Bartosz Zmarzlik, který ale vypadl v boji o postup do finále. K účasti v semifinále bylo potřeba sedm bodů, které měl Harris a nakonec se protlačil až na stupně vítězů. Hancock i Doyle svá semifinále vyhráli.

Naopak na letošní ročník pražské Grand Prix nebude dobře vzpomínat Tai Woffinden, úřadující mistr světa, který na pražské Markétě útočil na čtvrté vítězství za sebou. Začal dobře, v úvodních dvou jízdách vyhrál, ale pak jeho výkonnost klesala. Do semifinále se dostal, i když v posledních dvou jízdách základní části byl čtvrtý a třetí, ale v semifinále byl diskvalifikován. Obsadil nakonec sedmé místo.