Na startu nakonec chyběl Libor Podmol, který vyhrál srpnový závod v areálu Kavčák v Benešově. Mistr světa z roku 2010 a loňský český šampion účast odřekl na poslední chvíli z rodinných důvodů. Celkově tak letos Podmol skončil třetí.

"Jsem moc spokojený. I když letošní rok začal mým velkým úrazem, nakonec bylo hodně úspěchů. Stal jsem se mistrem Evropy a teď i mistrem republiky," radoval se Pilát.

V Poříčí uspěl s jízdou "na jistotu". Nechtěl riskovat. "Preferoval jsem jízdu, ve které jsem měl větší jistotu. Nezkoušel jsem nic nového, ale všechno se povedlo tak, jak jsem chtěl," řekl Pilát, jenž akci společně s Koreněm i organizoval.

"I když to byl seriál dvou podniků, tak se to povedlo. Pokaždé přijeli zahraniční jezdci. Chceme v pořádání domácího seriálu určitě pokračovat, dáváme do toho hodně energie a děláme to hlavně od srdce. Navíc nám přibývají noví jezdci a chceme být vidět," uvedl Koreň, který věří, že v budoucnosti bude mít seriál více dílů. "Doufáme, že i jiný jezdec sebere odvahu a uspořádá další akci," řekl.

V Poříčí nad Sázavou se nakonec představilo osm jezdců. Vedle Piláta a Koreně ještě Martin Šebesta, Zdeněk Fuska, Matěj Česák a Italové Massimo Bianconcini, Davide Rossi a Leonardo Fini.

Právě kvůli Bianconcinimu, který se stabilně účastní mistrovství světa, musel být závod přerušen, když po druhém skoku v kvalifikaci udělal chybu a špatně dopadl. Bianconcini několik minut bezvládně ležel v bezvědomí na zemi. Po chvilce však záchranné službě řekl, že je v pořádku. Dalšího programu se už nezúčastnil, v sanitce zůstal na pozorování.

Mezinárodní mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu, 2. závod v Poříčí nad Sázavou:

1. Pilát 108,5 b., 2. Koreň 97,5, 3. Fini (It.) 95, 4. Rossi (It.) 95, 5. Česák 75, 6. Fusek 65,5.

Celkově: 1. Pilát, 2. Koreň, 3. L. Podmol.