"Udělali jsme maximum, tým je čím dále více konzistentní a funguje. Kluci už taky mají něco najeto. Byl bych strašně spokojený, kdyby byli vepředu a kdyby vše dojelo do cíle," řekl šéf týmu Martin Macík ČTK na dnešním oficiálním představení posádek v Sedlčanech. "Nějaké tajné přání mám, ale to nebudu říkat, abych to nezakřikl," uvedl bývalý jezdec kamionu, který se od roku 2009 věnuje řízení týmu.

V minulém roce byl KM racing součástí takzvaného Bonver Dakar projektu, který zastřešoval řadu českých závodníků. Letos ale pojede opět každý za sebe. "Každý v týmu jede na sebe, favoritem by ale měl být Jarda Valtr, který má velké ambice i lepší techniku. Jak po motorářské, tak po podvozkové stránce," uvedl Macík. Valtr by měl bojovat o umístění v elitní desítce mezi kamiony a o pozici nejlepšího Čecha v kategorii.

V popředí by se chtěl pohybovat i Macháček, který po letech naplnil svou ideu a na start se postaví se speciálem MD Optimus francouzské výroby. Původně chtěl startovat s jednomístným autem vlastní konstrukce, ale nakonec si zakoupil dvoumístnou buggy. Pojede s navigátorem Vlastimilem Tošenovským. Letos se chce hlavně učit.

"Po šestnácti letech ve čtyřkolkách jsem se na staré kolena rozhodl, že bych měl přesednout do jiné kategorie. Půjdu to zkusit a položit základní kámen výsledku v buggynách," řekl šestapadesátiletý Macháček, který očekává řadu nástrah. "Připadám si jako začátečník, i proto mám na autě nalepené Z, aby to všichni viděli. Cíl je jednoznačný. Dojet co nejdále. Klidně se ale může stát, že skončíme v první etapě. Rád bych ale dojel až do cíle," dodal Macháček.

Bonver tým vyráží na Rallye Dakar i s Kazachem Ardavičusem

Bez Martina Kolomého, zato se zvučnou kazašskou posilou Arturem Ardavičusem vyrazí Bonver Dakar Project na nadcházející ročník nejslavnější terénní rallye světa. Ardavičus se bude v roli lídra moravskoslezské stáje snažit navázat na předloňské třetí místo, které si vyjel ještě ve službách Kamazu.

Ardavičus by měl vyvážit ztrátu jiného závodníka s ambicemi na celkové pořadí Kolomého, který se na poslední chvíli rozhodl odejít jinam. "V Kamazu mi končila smlouva. Tím, že se s Tomášem Vrátným znám hodně dlouho, pozval mě do týmu, abychom vytvořili nový automobil na základu Tatry a chtěli bychom ho dostat na top úroveň. Pro mě je to výzva," řekl Ardavičus ČTK a MfDnes před dnešním odjezdem.

Šéf stáje Tomáš Vrátný dal pro Ardavičuse sestrojit úplně nový speciál Jamal, který teprve v srpnu začal konstruovat Milan Holáň. Hlavním nepřítelem zkušeného Kazacha je tedy čas. "Kolik jsem toho v tom voze najel? Pětadvacet kilometrů. Dovezl jsem ho vlastně jen z továrny na toto místo. Času bylo málo, na zkonstruování i na testy. Je to risk s tím vyrazit na Dakar, budu muset jet rychle a bezpečně. Pojedu takovým tempem, ve kterém budu vůz na sto procent kontrolovat," řekl Ardavičus.

Bonver posílá na start do argentinského Rosária tři speciály Tatra, s kterými pojedou vedle Ardavičuse ještě Polák Robert Szotkowski a Vrátný. Ti budou mít vylepšené modely z minulého ročníku a na trati mezi Rosáriem a chilským Valparaisem by měli poskytovat maximální podporu lídrovi Ardavičusovi. "Je to naše jasná jednička," řekl Vrátný.

Sestavu doplňuje motorkář Jan Veselý na yamaze. "Loni jsme měli čtyři závodníky v první dvacítce, což byl velký úspěch. Ale na tak náročném závodě nemůžeme mít jiný hlavní cíl než se pokusit dojet do cíle a dokončit. Tým ovšem máme kvalitní," řekl Vrátný.