Martin Kolomý (Tatra) se s nástrahami opět dokázal skvěle popasovat a doletěl do cíle na třetí pozici.

„Hrozně se prášilo, dokonce jsme vyletěli i mimo trať. Přišla levá, zaprášilo se, tak sem jim tam udělal trochu průsek, ale autu nic není. Trochu jsme si zaskákali, vrátili se na trať. Když jsem viděl, jaká je tam úmrtnost techniky po trati, tak výsledky na konci budou určitě zajímavý,“ hodnotil předposlední etapu Kolomý, který se posunul na průběžné sedmé místo.

Gabriela Novotná.
Motocyklistka Novotná Dakar nedojede. Při pádu si zlomila klíční kost

O stupínek výš stojí před závěrečnou etapou Martin Macík (Liaz). Asi před startem netušil, že mu přijdou vhod lyžařské brýle. „Asi V úvodu druhé části etapy jsme zjistili, že nám od nárazu do větve začíná praskat nakřáplé přední sklo a provaluje se na nás. Kluci se ho chvíli snažili držet nohama. Ale pak nezbývalo než zastavit,“ popisoval řidič dramatickou situaci.

„Okno jsme vykopali, nasadili lyžařské brýle a pokračovali v krasojízdě. Celou etapu jsme letěli bez předního skla jen v brejlích. Já navíc ve dvojích, protože mám ještě dioptrické. Posledních 150 kilometrů také ve tmě a prachu od kamionů před námi, které nás nechtěly pustit před sebe. Začala nám být zima, chroustali jsme různé breberky, které nám nalítaly do pusy. Takže opět hard core. Ale zajezdili jsme si pěkně a výsledek v cíli nakonec nebyl vůbec špatný,“ dodal Martin Macík, jemuž v 907 km dlouhé etapě patřilo sedmé místo.

Nikolajev na Rallye Dakar.
Dakar jde do finiše. Dvojici vedoucích kamionů dělila pouhá sekunda