V něm se chce Oliver König prosadit a dojíždět v nejlepší desítce. Spolu s Rusem Vladimirem Leonovem bude závodit za tým Hertrampf Racing Ducati.

Seriál IDM začíná v květnu v Sachsenringu, v červnu sedmidílný šampionát zavítá do Mostu. „Těším se moc, protože německý šampionát má kvalitu. Jsou tam rychlí jezdci se zkušenostmi z vytrvalostního šampionátu, superbiků, nebo z mistrovství světa. Konkurence je velká,“ prohlásil König, jehož čeká seznamování se strojem značky Ducati.

Roman Staněk vyhrál sprint formule 2 v Melbourne a získal v šampionátu premiérové vítězství
Česká senzace ve formuli 2. Staněk díky penalizaci vítěze slavil v Melbourne

Pražský rodák je prvním jezdcem motocyklové historie, který do superbiků přešel z nejslabší třídy Supersport 300. Na litrové motorce dokázal urvat 14. a 15. místo, pětkrát dojel do cíle jako šestnáctý. V minulém roce na body nedosáhl. I když nabídku na setrvání ve WBSK obdržel, nepodařilo se sehnat potřebné finance.

Oliver König se těší na začátek sezonyOliver König na archivním snímkuZdroj: Ivana Roháčková

„Vyjednat místo se nepovedlo ani v nižší třídě Supersportů. Zároveň nám přišlo škoda, aby Oliver přecházel na slabší motorku. Proto jsme kývli na IDM, kde pojede ve třídě superbiků. S týmovým šéfem panem Hertrampfem máme hodně podobných pohledů na závodění,“ upřesnil jezdcův manažer a šéf týmu Movisio Racing Miloš Čihák.

Podle něj se má König na litrové motorce stále co učit. A pokud předvede určitý progres a zajímavé výsledky, rád by se do šampionátu superbiků se svým svěřencem vrátil. „Možnosti určitě jsou, je to našim cílem,“ doplnil Čihák.

Divoká karta v Mostě?

V IDM by se König rád pravidelně pohyboval v první desítce. Hlavně chce absolvovat závody v chumlu soupeřů, naučit se s litrovou motorkou vyhrávat souboje. „Chci tam předvést své nejlepší výkony, dostávat se do kontaktu se soupeři. Budeme v novém týmu a na nové motorce. Uvidíme, jak na tom budeme po prvních závodech,“ pravil.

Automobiloví krasavci se letos poprvé provětrali na Slovakia Ringu
Přehlídka automobilové krásy. Vrchaři vyzkoušeli Slovakia Ring, počasí jim přálo

Zároveň je však možné, že se König objeví na domácí trati v Mostě i v rámci mistrovství světa superbiků. „Chceme tam jet na divokou kartu. Je to v jednání, ale uvidíme, v jaké kategorii to bude možné. Trať moc dobře znám a většinou se mi na ní dařilo,“ uzavřel dvaadvacetiletý závodník.