„Věřím, že jsem v tomto šampionátu ještě nepředvedl všechny schopnosti a možnosti. Rád bych jezdil dál, protože je velkým zážitkem pohybovat se po boku nejlepších jezdců světa. Obrovsky si toho vážím,“ řekl König, který se v superbicích včetně Superpole race zúčastnil 66 závodů.

Oliver König má nejistou budoucnost v MS superbiků
Manažer o Oliveru Königovi: Talent nestačí, když nemá pod zadkem nic funkčního

„Bohužel se letos nepodařilo ukázat postupný progres, hlavně v druhé polovině jsme se trápili s technickými problémy. Místo růstu Oliver spíš ztrácel důvěru v motorku, což není dobré. Určitě ještě neukázal potenciál. Zároveň to pro něj byla tvrdá škola. Jak po fyzické, tak hlavně také po psychické stránce,“ vysvětlil manažer Miloš Čihák, který aktuálně vyjednává o dalším angažmá Königa.

Rozhodne se do konce listopadu

„O Olivera zájem je, protože většina manažerů samozřejmě ví, s jakými náročnými podmínkami se musel popasovat. Máme nabídky také z jiných šampionátů nebo kategorií. Prioritou je zůstat v mistrovství světa superbiků a mít konkurenceschopné podmínky pro rozvoj. Rýsuje se k tomu ideální scénář, který ale musí posvětit velký komerční partner,“ pokračoval Čihák.

„O všem se rozhodne do konce listopadu. A tak prosíme fanoušky o trpělivost. Děláme všechno pro to, abychom měli českého zástupce v superbicích,“ poznamenal manažer.

Roman Staněk
Staněk shání peníze na další rok ve formuli 2. Na sezonu potřebuje 60 milionů

Na další setrvání v elitní třídě se pochopitelně soustředí i König. „Už jsem začal se zimní přípravou a tvrdě trénuju. Vím, co zlepšit a na co se zaměřit. A chci být dál na trati se špičkovými závodníky. Chovám k nim velký respekt,“ dodal jednadvacetiletý závodník.