Lídr průběžného pořadí kontinentálního šampionátu Kopecký byl na šotolinových tratích po úvodní etapě čtvrtý, v neděli si ale i díky defektu Michala Solowowa umístění vylepšil. Naopak po sobotě vedoucí Bryan Bouffier z Francie prvenství neudržel, na Kajetanowicze nakonec ztratil 23 sekund.

"Vzhledem ke stavu šampionátu a s přihlédnutím k podmínkám na rychlostních zkouškách jsme šli do soutěže s cílem spolehlivě dojet a pokusit se získat další rozhodující body do celkového hodnocení šampionátu, což se nám podařilo," uvedl šéf týmu Michal Hrabánek v tiskové zprávě.

Jubilejní 70. ročník rallye v okolí Mazurských jezer se totiž po nedávných vydatných deštích jel na náročných rozblácených tratích. "Všude bylo spousty vody a bláta, k tomu vyjeté koleje. Riziko defektu bylo vysoké. Ale zvládli jsme to a neudělali žádnou chybu," uvedl Kopecký, který v letošním ME pětkrát vyhrál, jednou byl druhý a třetí. I díky tomu, že Craig Breen z Irska skončil v Polské rallye sedmý, má v čele seriálu více než stobodový náskok.

Mistrovství Evropy pokračuje dalším závodem v závěru září v Chorvatsku a na startu bude i Kopecký.

Polská rallye, devátý závod ME v automobilových soutěžích:

1. Kajetanowicz, Baran (Pol./Ford Fiesta R5) 1:58:40,6, 2. Bouffier, Panseri (Fr./Peugeot 207 S2000) -23,3, 3. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia S2000) -1:28,4, 4. Kosciuszko, Szczepaniak (Pol./Ford Fiesta R5) -2:14,1, 5. Holowczyc, Kurzeja (Pol./Ford Fiesta S2000) -3:15,5, 6. Solowow, Rozwadowski (Pol./Ford Fiesta S2000) -3:17,4.