Abrahama limituje při jihomoravské zastávce kolotoče mistrovství světa bolavé rameno po pádu v předchozím závodě v americkém Indianapolis. Momentálně probíhá ještě kvalifikace nejlepších jezdců MotoGP.

Kornfeil si před kvalifikací stanovil za cíl zlepšit svůj páteční čas a umístit se do devátého místa. První se mu podařilo, když zajel čas 2:09,134, ale výsledkovou listinou výš se neposunul. Zrychlili totiž i jeho soupeři. Od třetí startovní řady dělily jezdce týmu Redox RW Racing necelé dvě desetiny sekundy. „Čekal jsem, že to do desítky klapne, ale i tak jsem spokojený. V posledním kole jsme se zlepšili, i když jsem musel předjíždět tři jezdce. I tak to byl nejrychlejší čas, takže je to super," řekl Kornfeil.

Optimismus před závodem mu dodal i fakt, že když sečetl své dílčí nejrychlejší časy z částí tratě, měl by být schopen zajet kolo za 2:08,6. „A to je bomba. S tím bych byl devátý," uvedl Kornfeil, jenž zrychlil i díky novému motoru a nové zadní kyvné vidlici. "A vše fungovalo," pochvaloval si Kornfeil.

Výsledky kvalifikace Grand Prix ČR silničních motocyklů

Moto3: 1. Rins 2:07,622, 2. M. Viňales (oba Šp./KTM) –0,567, 3. Masbou (Fr./FTR Honda) –0,837, 4. Miller (Austr./FTR Honda) –0,861, 5. Salom –1,017, 6. Á. Márquez (oba Šp./KTM) –1,027, …12. Kornfeil (ČR/Kalex KTM) –1,512.