Podle rakouských médií je Lauda v nemocnici už déle než týden. Údajně totiž během dovolené na Ibize chytil letní chřipku a situaci podcenil. Jeho stav se ale postupem času výrazně zhoršil, proto musel být přepraven soukromým letadlem do Vídně, kde ve čtvrtek podstoupil transplantaci plic.

Laudova rodina zatím nevydala žádné oficiální prohlášení, k operaci se ale krátce vyjádřila vídeňská klinika. „Kvůli vážnému onemocnění plic se musel Niki Lauda podrobit transplantaci, jež proběhla úspěšně,“ sdělil novinářům šéf operačního týmu Walter Klepetko.

Fernando Alonso (vlevo), Kazuki Nakadžima (uprostřed) a Sebastien Buemi vyhráli slavný závod v Le Mans.
Alonso udělal druhý krok. Přiblížil se zisku motoristické trojkoruny

Podle rakouské veřejnoprávní stanice ORF je Lauda navzdory úspěšné operaci stále v kritickém stavu.

Problémy s plícemi má Lauda již od jeho vážné nehody na Nürburgringu, ke které došlo 1. srpna 1976, tedy takřka přesně před 42 lety. Při ní se rakouský pilot nadýchal nebezpečných zplodin, jež mu poškodily plíce. Ty mu tak od té doby fungují pouze částečně.

Kromě toho Lauda v minulosti dvakrát podstoupil transplantaci ledvin – a to v letech 1997 a 2005, připomíná britský list The Guardian.

Niki Lauda je trojnásobným světovým šampionem formule 1 z let 1975, 1977 a 1984. V roce 2012 byl jmenován nevýkonným ředitelem stáje Mercedes a mimo jiné tak stojí za úspěšným angažmá britského pilota Lewise Hamiltona.

Sergio Marchionne
Zemřel Sergio Marchionne. Legendární manažer, který zachránil Fiat a Chrysler