„Pokud teď budeme chtít dát Lewisovi novou smlouvu, budeme asi muset prodat celou továrnu,“ poukázal šéf Mercedesu na fakt, že Hamiltonovi končí stávající kontrakt a jeho už tak nemalé platové požadavky zřejmě ještě vzrostou. Už nyní si britský závodník přijde na víc než miliardu korun ročně, nepočítaje sponzorské a reklamní příjmy.

Lewis Hamilton z Mercedesu se raduje z vítězství v cíli Velké ceny Portugalska
Hamilton vstoupil do historie. Výhrou v Portugalsku překonal Schumacherův rekord

Hamilton a jeho rekordy. InfografikaZdroj: DeníkAle ve skutečnosti se nedá čekat, že by plodná spolupráce Hamiltona s Wolffem skončila. Ekonomické síle Mercedesu se v koronavirem zle poznamenané formuli 1 nemůže nikdo rovnat. Nikde jinde by fenomenální pilot nenašel tak dokonalé podmínky pro překonávání rekordů a upevňování své výjimečné pozice v historii motoristického sportu.

Hamilton přišel z McLarenu v roce 2013 a od té doby se stal pětkrát mistrem světa (jeden titul měl už z dřívějška). Je skoro jisté, že letos triumfuje znovu a i v této nejprestižnější kategorii dožene fenomenálního Schumachera. Je mu přitom pouhých 35 let. Dravost, s jakou přepisuje statistiky formule 1, je skutečně dechberoucí.

Chuť vítězit 

„Každý vidí, jak moc je Lewis na trati rychlý. Ale důvod jeho úspěchů spočívá v tom, že je zároveň neskutečně konzistentní a skoro nechybuje. Proto tak rychle překonává všechny možné rekordy,“ řekl o svém konkurentovi Max Verstappen z Red Bullu.

Velká cena Vietnamu F1
Vietnam se formule 1 letos nedočká. Závod v Hanoji byl zrušen

Právě Hamiltonova schopnost vyvarovat se v závodech větších chyb je spolu s proslulou spolehlivostí strojů Mercedesu (co by za ni dali třeba ve Ferrari) důvodem, proč zbytek závodního pole nemá v posledních letech proti suverénnímu Britovi pražádnou šanci.

A zde je také třeba hledat kořeny Hamiltonova železného odhodlání pokračovat dál a pokořovat další milníky. „Vím, že se říká, že jediný limit je nebe, ale já tomu rčení nikdy moc nevěřil. Záleží jen na tom, jak moc chcete něco dokázat, jak moc chcete posouvat laťku pořád dál a dál,“ vyjádřil se Hamilton po portugalském závodě.

A je zjevné, že chuť vítězit ho rozhodně neopouští…