Na prašných a písčitých cestách u Sevilly a Jerezu se Podmol poměřil se světovou špičkou dálkových soutěží a pořádně si vyzkoušel jízdu a navigaci na jeho dakarské motorce značky Husqvarna. Se vším se popasoval dobře. „Jsme s výsledkem spokojení. Libor měl několik krizových situacích, z nichž se pokaždé dostal. Soutěž byla v mnoho věcech podobná Dakaru, se vším si poradil dobře a je to motivace do další části přípravy,“ tvrdil Ervín Krajčovič, týmový boss.

Libor Podmol skáče salto
Podmol skočil na dakarské motorce salto. Jako bych dopadal s kamionem, říká

Podmol ztratil v cíli na vítězného Brita Davida Knighta 17 minut, druhé místo bral Španěl Tosha Schareina. Přitom po sobotní etapě mohlo být všechno jinak, český závodník totiž skončil s motorkou v ostnatém drátu. „Na 22. kilometru jsem kvůli menší skále vyletěl metr a půl do vzduchu a zachytil o ostnatý drát. Myslel jsem, že se od něj odrazím, ale plot mě chytil a strhl mi dres a chránič, zahákl se za řídítko. Zároveň mě to katapultovalo z motorky,“ popisoval nepříjemnou situaci bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu.

Čtyřminutová penalizace

V polovině etapy navíc zjistil, že neprojel dvěma wainpointy a dostal čtyřminutovou penalizaci. „To byla ztráta, kterou jsem musel dohnat, pokud jsem chtěl pomýšlet na stupně vítězů v této kategorii. To se nakonec povedlo,“ prohlásil Podmol, kterého potěšilo také srovnání s továrními jezdci. „V sobotu mi i se dvěma pády chybělo jen pět až šest minut na úplnou špičku, což si myslím, že je super pro nováčka. Jsem rád, že jsem ukázal rychlost.“

Buggyra testovala na Dakar.
FOTO: Buggyra se chystá na Dakar. Testuje utajovanou revoluční novinku

Zároveň se ve Španělsku seznámil s dalšími elitními závodníky, například s automobilovým vítězem Dakaru Násirem al-Attíjou. „Přišel za mnou sám, chtěl se seznámit. Dokonce mě pozval k sobě domů do Kataru. Prý mám přiletět, vzít si jenom helmu a postará se o mě,“ usmál se Podmol, který si teď dá týden pauzu a pak se bude společně s týmem Orion – Moto Racing Group finálně připravovat na lednovou Dakarskou rallye.