Vítězstvím v posledním letošním závodě v Curychu totiž dokázali bodově přeskočit tým World ve složení Luc Ackerman (Něm.), Harry Bink (Rak.) a Mat Rebeaud (Švýc.).

„Je to velký úspěch pro naši freestyle scénu. Ukázali jsme, že tu máme hodně šikovných borců, co na sobě intenzivně pracují a sbírají úspěchy,“ prohlásil Libor Podmol, který se už připravuje na Dakarskou rallye 2024.

Souboj národů organizuje společnost Night od the Jumps, která v minulosti pořádala závody mistrovství světa pod hlavičkou FIM. Od roku 2020 se však soustředí na týmové soutěže, které dokážou publikum pořádně vyhecovat.

close Filip Podmol info Zdroj: NOTJ zoom_in Filip Podmol

A letošními šampiony jsou borci z Česka! Zásluhu na tom mají také jezdci na koloběžkách Richard Zelinka a Matěj Pekárek. V minulých soutěžích pomohl k dobrým výsledkům také Petr Pilát.

Čechy zdobila vyrovnanost

Čeští freestylisté předváděli ve Švýcarsku vyrovnané výkony. Po freestyle motokrosu vedli. Česák zvítězil v soutěži „Best whip“, bratři Podmolové, kteří mají základnu ve Vlašimi, pak brali druhé místo v „Synchu“, kdy dva jezdci předvádí stejné triky najednou. Své nejlepší triky pak předvedli Česák a Zelinka s Pekárkem.

Překvapivé vítězství ve Švýcarsku, ale také celkové nad týmem World a Španělska si tak připsali čeští reprezentanti. A pro rok 2023 získali titul v soutěži národů.

„Když jsme viděli sestavu soupeřů, tak jsme s takovým úspěchem nepočítali. Je to parádní vizitka pro náš sport a třeba další kluky, kteří se freestyle věnují,“ dodal Libor Podmol.

Pro něj byl Curych poslední freestyle motokrosovou akcí letošního roku. Dál se bude věnovat intenzivnímu tréninku na další ročník Dakarské rallye.