V konkurenci 70 účastníků vyhrál Francouz Jacques de Molay o 23 minut před českým závodníkem. „Jsem rád, že jsem v cíli a zdravý. V první etapě jsem měl problémy s navigační věží, ale třetí jsem vyhrál, což bylo skvělé,“ radoval se Podmol.

Pro populárního freestyle motokrosaře byla Baja555 první dálkovou soutěží od lednové Dakarské rallye. V Rumunsku zvládl také sobotní etapu, která měřila přes 500 kilometrů. Jednalo se o vůbec nejdelší etapu v rámci evropských dálkových rallye.

Pomohlo, že četl trasu italského soupeře

„Bohužel mi na ní přestala fungovat přední brzda. Jel jsem bez ní asi tři sta kilometrů, ale pomohlo mi, že jsem se zavěsil za italského soupeře, který startoval za mnou. Díky tomu, jak jsem četl jeho trasu, jsem to ubrzdil,“ přiznal Podmol, který byl klasifikován v rámci Evropského poháru.

Devětatřicetiletý Podmol bral Baja555 jako přípravu na Dakar. Letos v lednu však pro něj slavná soutěž v Saúdské Arábii skončila pádem v první etapě. Důvodem bylo zlomeniny hrudního obratle a žebra.

Roman Staněk na Hungaroringu.
Staněk vzal chybu na sebe. Auto bylo rychlé. Doufám, že bude i ve Spa, říká

V létě ho ještě čeká show v Košicích, od 18. srpna exhibice s týmem Fesh Fesh na Barum Rallye Zlín a pak jeho Podmolbros Hometown show, která se uskuteční 26. srpna přímo u něj doma obci Znosim u Vlašimi.