Přitom si před nějakými jedenácti týdny po pádu v první dakarské etapě přivodil kompresní zlomeninu dvou obratlů. Kromě toho si před měsícem nechal vyndat všechny šrouby z levé nohy. „Zdravotně to ještě není na sto procent, ale už jsem zpět v práci,“ ohlásil v tiskové zprávě motocyklový nezmar.

Filip Salač při testech v Jerezu
Bez motorky bych nemohl žít, říká talentovaný Salač. Jezdí na ní celý rok

Začátek roku nebyl pro vyznavače freestyle motokrosu povedený. Libor Podmol se chtěl v Saúdské Arábii ukázat, že je na pouštní maraton výborně připravený. Jenže v první etapě upadl tak nešťastně, že musel odstoupit.

Připravuje dakarskou show

„Dakar mě už moc neštve. Nejsem člověk, co se moc zabývá minulostí. Naopak pracuji na nové dakarské show, se kterou v květnu odjedu takovou menší tour. Konkrétně ve Vlašimi, Praze, Ostravě a v Olomouci. Jmenuje se to Dakarské šílenství a lístky jsou na Podmolbrothers.com,“ prozradil Podmol.

A přiblížil okolnosti operace levé nohy. „Od skvělého primáře Hospodára jsem si nechal na Malvazinkách vyndat veškeré kovy. Operace byla divoká, šrouby se musely odvrtávat a dokonce se prý zlomil vrták, který se rozletěl se po sále,“ líčil motorkář.

Roman Staněk na trati saúdskoarabského okruhu v Džiddě.
Chyby a penalizace. Rychlost nám nechybí, říká Staněk po druhém dílu F2

„Nakonec se všechno perfektně zvládlo. Čtrnáct dní jsem kulhal, ale už jsem zase v tréninku,“ vykládal jezdec, který se divákům už předvedl s vlastními kousky. Bylo to na známé rakouské exhibici Masters of Dirt, která slavila dvacetileté výročí. A Podmol u toho nemohl chybět.

Když vjel do arény na velké obrazovce běželo jeho video z Dakaru. „Pak jsem vyšvihl rovný skok, salto a salto s trikem, což na dakarském speciálu ještě nikdo na světě nepředvedl. Sklidil jsem potlesk a odjel do depa,“ popsal svůj moment.

Poprvé od pádu v roce 2019 si vyzkouší FMX

Momentálně pobývá ve Francii a trénuje freestyle motokros. O víkendu ho totiž čeká v Německu akce Night of The Jumps, kde bude společně se svým bratrem Filipem a Matějem Česákem bojovat v závodě národů.

Buggyra testovala v Mostě speciál Mercedes-AMG GT4
S pokorou vstříc slavnému Le Mans. Tým Buggyry stojí před novou výzvou

„Mezinárodní závod v FMX jsem nejel od pádu v roce 2019 v Mnichově, kde jsem si zlomil obě nohy. Těším se, ale rozhodně nechci nic uspěchat. Freestylem se hodlám bavit přes léto. Pak naskočím do přípravy na Rallye Dakar 2024,“ dodal Podmol.